7 фактів про Одеську митницю: все, що ви хотіли знати, але не знали у кого спитати

11 Березня 2016
Аа Аа

У вересні 2015 року влада розпочала цікавий експеримент. Він полягає в перерахуванні 50 % надпланових надходжень від митних управлінь відповідних регіонів на ремонт дорожнього покриття та інфраструктуру. До кінця 2015 року лише Одеська митниця не показала ефективного результату, проте з початком нового року ситуація значно покращилась. Дякуючи Апостроф, ми підготували для Вас добірку 7 фактів про Одеську митницю від Романа Насірова, який пролив світло на особливості функціонування цієї структури.

  1. У вересні – грудні 2015 року планового показника по митних платежах Одеська митниця не досягла. У вересні цей показник склав 18,8 млрд грн, у жовтні – 19,1 млрд грн, у листопаді – 20,2 млрд грн, у грудні – 20,4 млрд грн. Проте за січень – лютий митниця виконала поставлене завдання. Зокрема, за рахунок прискорення процедури митного оформлення контейнерів, покращення системи оцінки ризиків та внесення корективів до системи митного оформлення.
  2. Інші регіони за експериментальний період виконали завдання наднормово: Волинська область отримала 104,2 млн грн, Львівська – 312,3 млн грн, Чернівецька – 129,9 млн грн. Таким чином , три області отримали разом майже 550 млн грн.
  3. На Одеську митницю в середньому припадає 7 % від загальних митних зборів.
  4. Із 58 тис. співробітників митниці скоротили близько 30 % штату. За даними департаменту ДФС нових спеціалістів до Одеської митниці не приймали. Зменшення кількості працівників не вплине на ріст зарплати. У інспектора зарплата підніметься, максимум, з $ 100 до $ 150. На сьогодні законодавством не передбачено платити більше в окремому регіоні.
  5. Програмне забезпечення ASYCUDA, закуплене Юлією Марушевською, застаріле. Від цієї системи вже відмовились такі країни як Литва, Латвія, Словаччина та Румунія. Вона розроблялась з 1981 року і була вдосконалена лише нещодавно під тиском країн-користувачів. За словами Романа Насірова, виникає питання нецільового використання коштів, витрачених на таку покупку. А це кримінальна відповідальність особи, яка поставила підпис під рішенням закупити ПЗ .
  6. На Одеській митниці зник конфіскат на суму 50 млн грн. Наразі проводиться внутрішнє розслідування.
  7. Реформи Одеської митниці, про яку говорила керівник регіональної митниці Юлія Марушевська, не існує. Це лише частина загального процесу реформування ДФС, що відбувається із залученням місії Євросоюзу, казначейства США, митниці Німеччини, а також Польщі, Литви, Великобританії та інших країн.
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments