100 днів: результати Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»

462 кредити на загальну суму трохи більше четверть мільярда гривень (283,5 млн грн) і дев’ять банків-партнери - такими є результати реалізації Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» станом на 15 травня 2020 року.
Найбільш підготовленими до такої державної програми мікро- та малого бізнесу виявились аграрії. 57% виданих банками-учасниками Програми кредитів були саме для підприємств галузі сільського господарства. Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва – 17%. На третьому місці – промисловці. 6% кредитів були видані для підприємців, які займаються промисловою переробкою.
В регіональному розрізі найбільш дієвою Програма «Доступні кредит 5-7-9%» виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місті – Полтавська область (7%). Лише трохи відстали від лідерів – підприємці Черкащини (6%) та Хмельниччини (6%).
Сотні підприємців вже отримали підтримку в розбудові бізнесу. Однак, на жаль, тисячі отримують відмови від банків-партнерів. Так, станом на 15 травня 1241 заявка була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови – необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).
Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва. Після цього, Програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України.
Сьогодні скористатися підтримкою Програми «Доступні кредити 5-7-9%» вже можуть клієнти Укргазбанк, Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Банк Львів, Банк ПУМБ, Банк Альянс, Райффайзен Аваль, ТАС Комбанк, Банк «Восток» і Кредо Банк.
Нагадаємо, що урядом було підвищено ліміт доступного кредиту під 5-7-9% з 1,5 млн грн до 3 млн грн, а також було розширено інвестиційні цілі, на які підприємець може отримати позику в межах Програми. Програму також було доповнено антикризовим пакетом для підтримки мікро--та малого бізнесу на час дії карантинних заходів введених урядом для подолання в Україні пандемії Covid-19.
Детальніше про програму «Доступні кредити 5-7-9%» ви зможете дізнатися на сайті 5-7-9.gov.ua.
Презентація результатів впровадження державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Довідково
Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України з метою спрощення доступу мікро та малого бізнесу до банківського кредитування. Контроль за реалізацією програми покладений на Фонд розвитку підприємництва (ФРП). ФРП є фінансовою установою, засади для функціонування якої були закладені ще в 1996 році в рамках реалізації програми Федерального Уряду Німеччини «ТРАНСФОРМ» з підтримки процесу реформ в Україні.
ФРП був створений під назвою «Німецько-Український фонд» на підставі Указу Президента України від 01 червня 1998 року № 574/98 та постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1999 року № 628. Згідно з наказом Міністерства фінансів України № 5 від 11 січня 2020 року було змінено найменування фонду на «Фонд розвитку підприємництва». ФРП є правонаступником всіх прав та зобов’язань Німецько-Українського фонду.
Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства здійснює підтримку програми «Доступні кредити 5-7-9%» в частині освітніх програм для підприємців, які хочуть стати учасниками програми.
- Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
- Адміністрування ПДВ (спори)
- Адміністрування податку на додану вартість (ПДВ)
- Акцизний податок 2016
- Бланк податкової декларації про майновий стан і доходи
- Військовий збір
- Групи платників єдиного податку (ЄП)
- Екологічний податок
- Закон про Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
- Закон про судовий збір
- Земельний податок
- Зміни до податкового кодексу
- Коли реєструється податкова накладна?
- Податкова декларація про майновий стан і доходи
- Податкова реформа
- Податковий кодекс України
- Податковий кредит
- Податок на додану вартість (ПДВ)
- Податок на нерухомість
- Податок на прибуток
- Проект змін спрощеної системи оподаткування 2017
- Реєстр платників податку на додану вартість (ПДВ)
- Реєстратор розрахункових операцій (РРО)
- Реєстрація податкових накладних
- Реквізити для сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ)
- Судовий збір
- Транспортний податок