Міжнародні партнери України закликали Верховну Раду прийняти законопроекти про спліт

18 Жовтня 2017 #НКЦПФР
Аа Аа

На офіційному сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку оприлюднено інформацію про те, що, міжнародні партнери України – МВФ, Світовий банк, ЄБРР, USAID та Представництво ЄС в Україні – закликали Верховну Раду України та Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності завершити розгляд законопроекту № 2413a щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг (відомий як «Закон про спліт»). Про це йдеться у листі, який направлено Голові Верховної Ради, Керівнику профільного Комітету Верховної Ради, Прем’єр-міністру України, Міністру фінансів України, Голові Адміністрації Президента України та керівникам Національного банку України, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг.

Нагадаємо, законопроект № 2413a передбачає передачу від Нацкомфінпослуг деяких повноважень:

з регулювання та нагляду над страховими та лізинговими компаніями, кредитними спілками й іншими небанківськими кредиторами, кредитними бюро, ломбардами та іншими фінансовими установами до Національного банку України;

з регулювання та нагляду над недержавними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів, фондами фінансування будівництва та агентствами нерухомості до НКЦПФР.

Консолідація нагляду над фінансовим сектором є умовою підвищення рівня нагляду до міжнародних стандартів і важливим кроком на шляху розвитку фінансового сектору України та його інтеграції у міжнародні ринки, що зазначається у повідомленні.

Міжнародні партнери України висловили готовність співпрацювати з Верховною Радою України в процесі підготовки цього законопроекту до розгляду у другому читанні і в подальшій реалізації передачі зазначених повноважень регуляторам.

Представники міжнародних організацій зазначили також, що для підвищення стандартів фінансового нагляду важливим є законопроект № 6303 щодо захисту інвесторів від зловживань на ринку капіталів, який пропонує законодавчо закріпити гарантії незалежності НКЦПФР, а також надати регулятору реальний інструментарій для виявлення та запобігання правопорушень, захисту інвесторів у цінні паперів . Міжнародні партнери України закликали Верховну Раду розглянути і цей важливий для фінансового сектору законопроект якомога швидше.

Також у повідомленні зазначено, що  Міжнародна організація регуляторів ринків цінних паперів (IOSCO) своїм листом від 14 червня 2017 року надала позитивну оцінку законопроекту № 6303, яким передбачена імплементація базових принципів IOSCO, європейських директив та рекомендацій МВФ у законодавство України. Генеральний секретар IOSCO відзначив, що після його прийняття НКЦПФР зможе стати підписантом Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння IOSCO[1] MMoU, членами якого є вже 114 країн – членів IOSCO, що контролюють понад 95 % світового ринку капіталу.


[1] IOSCO MMoU – Багатосторонній меморандум про взаєморозуміння щодо консультування і співробітництва та обміну інформацією Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів. Головна мета IOSCO MMoU – обмін інформацією між регуляторами ринків цінних паперів – членами IOSCO і запобігання недобросовісним практикам поведінки на фінансових ринках. Учасниками цього Меморандуму наразі є 114 країн, які контролюють понад 95 % світового ринку капіталу, ще 14 країн змінюють своє законодавство й очікують приєднання.

 
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments