№1
Скачати:
Баланс. Форма №1

Балансом називається звіт про фінансовий стан підприємства, що містить дані про його активи, зобов’язання та капітал на певну дату.

Баланс являється лише частиною фінзвітності, разом із звітами про фінрезультати (сукупний дохід), рух грошових коштів, власний капітал і відповідних приміток.

Баланс має дві частини — актив і пасив.

Формується баланс на кінець останнього дня відповідного  періоду.

Форма такого звіту та правила щодо його заповнення визначені Міністерством фінансів України сьомого лютого дві тисячі тринадцятого року в національному положенні (стандарті) бухгалтерського обліку номер один, за наказом номер сімдесят три.

Розглянемо декілька принципових моментів заповнення балансу.

Так, форма номер один складається на кінець останнього дня відповідного звітного періоду. Тобто річний баланс складають станом на кінець дня тридцять першого грудня, а не «на перше січня».

Одиницею виміру являється «тисячі гривень» (без десяткового знаку).

Статті, за якими відсутня інформація, заповнювати не потрібно.

Також при заповненні варто дотримуватись таких вимог:

01 - Статті із форми номер один не наводяться у випадку, якщо інформація, яка в них відображена, вважається неістотною, або ж якщо вона також не вказувалась за попередній період. Мається на увазі, що «прочерки» також можуть бути відсутніми.

02 - Статті з Переліку додаткових статей вказуються, якщо інформація являється суттєвою тa може бyти достовірно визначена оцінка статті.

Встановлення істотності інформації здійснюється відповідно до стандартів бухобліку та рішеннь керівника підприємства.

03 - Усі статті форми номер один розділяються на оборотні/необоротні. Також слід додержуватись наступного: довгострокові активи та зобов’язань, що будуть погашатись протягом дванадцяти місяцiв з дати балансу, слід переводити до поточних.

В свою чергу, на самій сторінці заповнення форми номер один приведені описи та невеликі рекомендації стосовно заповнення балансу виходячи з даних бухобліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію