Скачати:
Акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01 березня 2016 року

Акт інвентаризації міг бути поданий одноразово відповідно до перехідних положень, які містяться в Податковому кодексі України та передбачені для впровадження системи електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП).

В Акті мала відображатися інформація про кількість пального (тобто товарів, коди УКТ ЗЕД яких зазначені в пп. 215.3.4 ПК України), наявного станом на 0 годин 0 хвилин 1 березня 2016 року. При цьому, облік здійснювався щодо пального кожного окремого коду УКТ ЗЕД.

Дані, передбачені в Акті, мали одноразово зараховуватися до формули розрахунку залишку пального, на який дозволяється зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) акцизну накладну, яка обов’язкова при кожній реалізації пального та у випадках втрати та власного споживання пального. Вказана формула передбачена в статті 232 ПК України.

Подати Акт можна було виключно в електронній формі, до 20 березня 2016 року. Проте, станом на цю дату форма Акту так і не була затверджена. Акт мав бути поданий в електронному вигляді, тож використовувався незатверджений проект.

Суб’єкти, які могли подати Акт, - це особи, які зареєструвалися платниками акцизного податку з реалізації пального в рамках СЕАРП до 1 березня або станом на 1 березня. Реєстрації в такій якості підлягають усі суб’єкти господарювання, які планують реалізовувати пальне, причому за 3 робочі дні до такої реалізації. Реалізація пального визначена в абзаці 2 пп. 14.1.212 ПК України. Жодних винятків щодо реалізації пального поза межами СЕАРП не передбачено, окрім того встановлена відповідальність за статтею 117.3 ПК України.

В подальшому, якщо платник реєструвався починаючи з 2 березня 2016 року, він не мав права подати Акт та врахувати ті обсяги пального, які були ним придбані до реєстрації в СЕАРП, навіть якщо це придбання відбувалося до запровадження самої системи.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію