Скачати:
Книга обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками ПДВ)

Платник, який сплачує єдиний податок і не сплачує ПДВ повинен заповнювати Книгу обліку доходів і кожного дня зазначати суми отриманої виручки в національній валюті та заповнювати із застосуванням цих даних податкову декларацію. Наказом Міністерства фінансів від дев’ятнадцятого червня дві тисячі п’ятнадцятого року номер п’ятсот сімдесят дев’ять «Про затвердження форм книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» було впроваджено нову форму Книги.

Документ складається з 8 глав, у кожній з яких повинна зазначатися наступна інформація:

  1. День фактичного отримання коштів;
  2. Кількість одержаного доходу;
  3. Кількість грошових коштів, що були повернуті за товар чи суми, що були сплачені в якості передплати;
  4. Скоригований дохід;
  5. Ціна товарів, що були отримані безкоштовно;
  6. Сукупна кількість доходу;

Розділ «Дохід, що підлягає оподаткуванню за ставкою 15%» заповнюється після порушення умов знаходження на сплаті єдиного податку. З метою заповнення цього розділу виділено графу номер сім і вісім форми Книги. У сьомій графі необхідно зазначити тип доходу, який підлягає оподаткуванню з використанням ставки 15%. Для цього слід вказати число від одного до п’яти ,що відповідає конкретному типу доходу визначеному в податковому законодавстві. У графі номер вісім зазначають кількість доходу, що був одержаним завдяки операціям, зазначеним у графі номер сім.

Платник самостійно визначає спосіб внесення записів: у паперовій чи електронній формах.  Якщо Книги заповнюється  в паперовому форматі, платник повинен надати контролюючому органу екземпляр Книги із виказанням на титульній сторінці прізвища, ім’я, по-батькові, реєстраційного номера облікової картки, податкової адреси. Книга, яку треба відповідним чином прошнурувати та пронумерувати, безкоштовно реєструється контролюючим органом. Крім того, варто зазначити, що внесення відомостей у Книгу обліку має виконуватись темним чорнилом. Якщо платник податку протягом податкового періоду зареєстрував нову Книгу, то він повинен продовжувати вносити до неї записи наростаючим підсумком з обов’язковим збереженням попередньої Книги.

Якщо платник вирішує здійснювати внесення відомостей в Книгу в електронному варіанті, йому треба одержати посилені сертифікати відкритих ключів та надіслати до контролюючого органу відповідну заяву. Така заява реєструється контролюючим органом та протягом трьох робочих днів платнику податків має бути надіслано повідомлення про реєстрацію Книги обліку. Платник може вносити зміни або здійснювати коригування через здійснення доповнення до рядка, в якому відображено від’ємне або позитивне значення.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію