Скачати:
Повідомлення про надання відпустки

Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України "Про відпустки" від 15.11.96 р. № 504/96-ВР та  ч. 5 ст. 79 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р., не пізніше ніж за два тижні до  встановленого графіком строку власник або уповноважений ним орган зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки.


Слід зауважити, що вказаний обов'язок стосується лише щорічних відпусток: основних та додаткових, натомість про початок інших відпусток ("соціальних відпусток" на дітей, "чорнобильських") працівників можна не повідомляти.

 

Зазвичай у графіку надання щорічних відпусток працівникам зазначають лише місяць використання відпустки, а дату її початки узгоджують додатково. Тому, важливим є своєчасне повідомлення працівника для планування останнім своїх дій, та можливості узгодити перенесення відпустки на інший період. А фраза "не пізніше ніж за два тижні до..." не повинна розумітись як в останній день цього строку.


Законодавством не встановлено вимог щодо форми повідомлення, та його обов'язкових реквізитів, а тому воно може бути оформлено в довільній формі як окремим документом, так і у вигляді підпису працівника на наказі про надання відпустки, виданому не пізніше ніж за два тижні.У випадку несвоєчасного повідомлення про надання відпустки, працівник може вимагати перенести щорічну відпустку на інший період, а роботодавець має задовільнити таку вимогу. Крім того, за неповідомлення працівника про надання відпустки, роботодавець повинен сплатити штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати на підставі абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Пов'язані аналітики:

 

Пов'язані роз'яснення:

 
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію