Форма М-20
Скачати:
Накладна (форма М-20)

Підставою списання матеріальних цінностей на підприємстві, котре провело відпуск таких цінностей, є накладна (форма М20). Вона є підставою оприбуткування цінностей одержувачем, для дозволу вивозу цінностей із території підприємства-постачальника, їх обліку.

Ключові вимоги до використання, форма даного документа затверджені наказом Держкомстату «Про затвердження типових форм первинного обліку та Інструкції про порядок їх виготовлення, зберігання і застосування» номер двісті шістдесят три від двадцять сьомого липня тисяча дев’ятсот дев’яносто восьмого року.

До основних реквізитів документа належать, зокрема, такі:

1) Найменування підприємства, установи, організації та код відповідно до ЄДРПОУ;

2) Код за Державним класифікатором управлінської документації;

3) Назва документа, його номер, серія та дата;

4) Дані щодо найменування, адреси банківських реквізитів виробника, замовника, одержувача, а також їхні коди;

5) Номер договору, наряду тощо, що виступає підставою накладної;

6) Дані щодо ПІБ особи, номера й дати видачі довіреності;

7) Відомості стосовно серії й номер додатку до товарно-транспортної накладної;

8) Дані щодо рахунку, субрахунку кореспондуючого рахунку, характеристик цінностей, коду та назви одиниці виміру, кількості цінностей, котрі підлягають відпуску, а також котрі відпущено;

9) Відомості щодо ціни у гривнях та копійках, суми.

На зворотній стороні форми продовжують заповнення даної таблиці цінностей, внизу зазначають буквами кількість найменувань, які відпущено загалом, на яку суму. Зазначаються посади, ініціали та прізвища особи, котра дозволила відпуск, особи, котра відпустила цінності, головного бухгалтера, а також особи, котра одержала. Зазначені особи ставлять власні підписи.

Даний документ є бланком суворої звітності, що зумовлює відповідно особливості обліку, виготовлення бланків, їх видачі, списання. Даний документ виписують на підприємстві, котре проводить відпуск цінностей, в 3-х зразках на підставі договору, наряду, інших документів. 1-й зразок надають підприємству-одержувачеві, 2-й – залишається на складі в постачальника, а 3-й передають до пропускного пункту для контролю за вивозу цінностей за територію підприємства. 1-й і 3-й екземпляр передається до бухгалтерії в цілях включення в облік.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію