№ ВЗСГ-4
Скачати:
Акт витрати насіння і садивного матеріалу (форма № ВЗСГ-4)

Акт витрати насіння і садивного матеріалу (форма № ВЗСГ-4) (далі – Акт) це вид первинної документації, яка складається підприємствами для списання насіння і садибного матеріалу. Таке списання відбувається до витрат на вирощування відповідних сільськогосподарських культур. Форму зазвичай використовуються після завершення сівби та оформляються окремо по кожній ділянці чи полю агрономом чи бригадиром.

Форма Акту розроблена та затверджена Наказом Міністерства аграрної політики України від 21 грудня 2007 р. № 929. Звертаємо Вашу увагу, що даний вид первинної документації поширюється лише на сільськогосподарські підприємства, що сплачують податок на прибуток. Використання цього документа не є імперативним, а рекомендаційним, тобто можливе використання іншої форми або внесення змін до даної.

Як зазвичай передбачено для первинної документації, даний Акт повинен бути складений в двох примірниках. Перш за все в Акті слід вказати спосіб висіву насіння, і фактичні дані посаджених матеріалів на землі.

Для спрощення ведення обліку бухгалтерії, Акт оформлений таблицею, в яку слід внести такі дані:

  • назва насіння,
  • площа поля чи ділянки, на яких було висаджено насіння чи інший садибний матеріал,
  • для порівняння вказуються як фактичні, так і нормативні витрати насіння на  1 гектар землі та щодо всієї площі.

Для визначення ціни і суми, які також є обов’язковими, слід керувати П(С)БО N 9 "Запаси" та П(С)БО N 30 "Біологічні активи", у який передбачено спеціальні методи оцінки, що стосуються списання виробничих запасів. Нагадуємо, що розрахунок здійснюється і оформляються в національній валюті України – гривні.

Для видачі документів недостатньо лише наявності даного виду первинної документації. Обов’язково потрібно пред’явити документ за формою № ВЗСГ-1, № ВЗСГ-8 та будь-який інший документ, у кому вказана сортова якість матеріальної цінності, що передається.

Після затвердження Акту керівником чи головним агроном, він направляється до бухгалтера, який вносить зміни до бухгалтерського обліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію