№ ВЗСГ-3
Скачати:
Акт про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин (форма № ВЗСГ-3)

Акт про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин (форма № ВЗСГ-3) (далі – Акт) це вид первинної документації, яка складається підприємствами для обліку добрив, які були внесені для захисту рослин в розрізі культур. Таку форму оформляє керівник підприємства чи структурного підрозділу разом із агрономом уже після проведення вищезазначених процедур.

Форма Акту розроблена та затверджена Наказом Міністерства аграрної політики України від 21 грудня 2007 р. № 929. Звертаємо Вашу увагу, що даний вид первинної документації поширюється лише на сільськогосподарські підприємства, що сплачують податок на прибуток. Використання цього документа не є імперативним, а рекомендаційним, тобто можливе використання іншої форми або внесення змін до даної.

Як зазвичай передбачено для первинної документації, даний Акт повинен бути складений в двох примірниках. Перш за все в Акті вказується призначення і спосіб застосування добрив і строк його внесення, а також вид земель, що обробляються ( (не)зрошувані чи осушені).

Для спрощення ведення обліку бухгалтерії, Акт оформлений уже типово таблицею, в яку слід внести такі дані:

  • площа ділянки чи поля,
  • кількість добрив щодо кожної рослини окремо (звертаємо увагу, що слід вписувати як натуральні показники, так і переведені в діючу речовину)
  • сума витрат щодо кожного виду добрива та щодо кожного сорту та культури рослини. Нагадуємо, що розрахунок здійснюється і оформляються в національній валюті України – гривні.

Після затвердження Акту керівником чи головним агроном, він направляється до бухгалтера, який вносить зміни до бухгалтерського обліку. Зазвичай Акт до бухгалтерії передається у сукупності із Накладними, на підставі яких підприємство отримало добриво чи хімічний захист, а також із первинним документом за формою № ВЗСГ-1.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію