№ ВЗСГ-9
Скачати:
Відомість витрати кормів (форма № ВЗСГ-9)

Відомість витрати кормів (форма № ВЗСГ-9) (далі – Відомості) це вид первинної документації, яка складається підприємствами для належного обліку кормів, шо реалізуються на ферми суб’єктами господарювання. Такий облік дуже важливий, адже є постійним і систематичним – щоденним. До таких кормів належать, на приклад, сіно чи комбікорм, силос та багато інших матеріалів. Матеріальну відповідальність за зберігання таких кормів несуть завідуючі ферм.

Форма Відомості розроблена та передбачена в Наказі Міністерства аграрної політики України від 21 грудня 2007 р. № 929. Звертаємо Вашу увагу, що даний вид первинної документації поширюється лише на сільськогосподарські підприємства, що сплачують податок на прибуток. Використання цього документа не є імперативним, а рекомендаційним, тобто можливе використання іншої форм або внесення змін до даної.

Підставою для складання Відомості є розрахунок, що містить потреби кормі. Складає ж її або відповідальний за корм – завідувач ферми, або ж бригадир чи зоотехнік. При формуванні первинного документа обов’язково враховується стан тварин та продуктивність, що залежить від корму. Зоотехнік зобов’язаний розробити щомісячний раціон для тварин, після чого він затверджується головним бухгалтером та головою суб’єкта господарювання.

Така відомість заповнюється щодо кожної групи тварин чи птиці окремо. Реалізація корму відбувається на основі лімітно-забірної картки під підпис працівників підприємства, які здійснюють догляд за тваринами. Перевірка співмірності фактичних даних щодо силосу та сіножу відповідно з їх обліковими даними здійснюють першого числа щомісяця. Якщо корму недостатньо, повинен бути складений Акт для опису причин невідповідностей. Звертаємо увагу, що під час випасу тварин, згодований корм не відображається в даному виді первинній документації. Сільськогосподарське підприємство повинно складати натомість Акт на приймання пасовищних кормів. Для його оформлення потрібно проводити спеціальні розрахунки за допомогою укісного та зоотехнічного методів.

Обов’язковою умовою чинності даної форми первинної документації сільськогосподарського підприємства є наявність двох примірників. Відомість затверджується головним зоотехніком, а дані переносять в Журнал обліку витрати кормів, після чого передаються для аналізу у бухгалтерію.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію