№ ОЗСГ-9
Скачати:
Відомість розподілу витрат з утримання й експлуатації машинно-тракторного парку (форма № ОЗСГ-9)

Відомість розподілу витрат з утримання й експлуатації машинно-тракторного парку за формою № ОЗСГ-9 (далі – Відомість) є видом первинної документації, що рекомендовано складати сільськогосподарським підприємствам з метою належного та адекватного розподілення витрат щодо кожного об’єкту, що належить до спеціально створеного відділу – машинно-транспортного парку.

Форма Акту розроблена та затверджена Наказом Міністерства аграрної політики України від 27.07.2007 р. №701. Звертаємо Вашу увагу, що даний вид первинної документації поширюється лише на сільськогосподарські підприємства, що сплачують податок на прибуток. Незважаючи на те, що Відомість лише «рекомендують» використовувати в бухгалтерському обліку, вважаємо, що саме ці типові форми первинної документації зможуть допомогти платника податку належно оформити усі амортизаційні затрати, що безпосередньо впливають на суму кінцевого податкового зобов’язання.

Як зазначено в методичних рекомендаціях щодо заповнення даної документації, систематизація витрат здійснюється відповідно до аналітичних рахунків, де обліковуються основні засоби серед яких – комбайни, посівні машини, трактори тощо. Такий облік здійснюється протягом року, а завершальним етапом цього процесу є його оформлення в даній Відомості.

Відомість щодо розподілення витрат визначаються і оформлюються не щодо кожного виду об’єкту, а щодо кожного аналітичного рахунка окремо.

Підприємство сільського господарства може зменшувати суму податкового зобов’язання на такі види витрат:

  • заробітна плата працівникам, що обслуговують технічне забезпечення машинно-тракторного парку;
  • амортизацію;
  • ремонт, реконструкція, модернізація чи інші зміни.

Витрати можуть розподілятися як пропорційно, так і прямо на кінець року якщо вони були здійснені на спеціальні машини і в такому випадку вказуються у фізичних гектарах. Якщо ж витрати стосувались тракторів, то в кінці звітного року розподіл витрат здійснюється у відповідності до умовних еталонних гектарів.

Форма № ОЗСГ-9 підписується головним бухгалтером.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію