№ ОЗСГ-8
Скачати:
Відомість нарахування амортизації основних засобів за методом, передбаченим податковим законодавством (форма № ОЗСГ-8)

Відомість нарахування амортизації основних засобів за методом, передбаченим податковим законодавством (форма № ОЗСГ-8) (далі – Відомість) є видом первинної документації, що рекомендовано складати сільськогосподарським підприємствам, щоб забезпечити належний облік амортизації основних фондів, за умови, що використовується метод, який закріплений податковим законодавством. Даний виду первинної документації затверджена Міністерства аграрної політики України у Наказі від 27 липня 2007 р. №701. 

Наголошуємо, що така форма поширюється лише на сільськогосподарські підприємства, що сплачують податок на прибуток підприємства. Незважаючи на те, що Відомість лише «рекомендують» використовувати в бухгалтерському обліку, вважаємо, що саме ці типові форми первинної документації зможуть допомогти платника податку належно оформити усі амортизаційні затрати, що безпосередньо впливають на суму кінцевого податкового зобов’язання.

Дана форма у сукупності із Відомостей, що зазначаються № ОЗСГ-6, які надійшли або вибули є складовою Зведеною відомості № ОЗСГ-7. В даний документ вносять дані щодо визначення способу обчислення амортизації. Щомісяця в цьому первинному документі вказується знос відповідно до об’єкту обліку як на аналітичних, так і на субрахунках. Така відомість відкривається на рік і підсумок відображається у Зведеній відомості. Сума амортизація зазначається в національній валюті – гривні.

Нагадуємо, що метод, що застосовуватиметься підприємством для обчислення амортизації конкретного об’єкту (групи об’єктів) основних фондів, має бути визначений таким підприємством в спеціальному наказі, що визначає облікову політику.

Перелік методів, що можуть використовуватись для нарахування амортизації вказуються в пункті 26 сьомого Положення (стандарту) бухгалтерського обліку, правові основи якого закріплені Наказом Мінфіну України від 27 квітня 2000 року № 92. Крім того метод визначено Розділом ІІІ Податкового кодексу України від другого грудня дві тисячі десятого року №  2755-VI.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію