№ ОЗСГ-7
Скачати:
Зведена відомість нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів (форма № ОЗСГ-7)

Зведена відомість нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів (форма № ОЗСГ-7) (далі – Зведена відомість) є видом первинної документації, що рекомендовано складати сільськогосподарським підприємствам, щоб забезпечити належний облік амортизації необоротних активів. Форма Зведена відомість нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів затверджена Наказом Міністерства аграрної політики України від 27.07.2007 р. №701. 

Наголошуємо, що така форма поширюється лише на сільськогосподарські підприємства, що сплачують податок на прибуток. Незважаючи на те, що Зведену відомість лише «рекомендують» використовувати в бухгалтерському обліку, вважаємо, що саме ці типові форми первинної документації зможуть допомогти платника податку належно оформити усі амортизаційні затрати, що безпосередньо впливають на суму кінцевого податкового зобов’язання.1

Дана форма є підсумком Розрахунку за формою № ОЗСГ-5 та Відомості за формою № ОЗСГ-6 та складається щомісячно на основі даних із цих видів первинних документів.

Зокрема в Зведеній відомості необхідно вказати щодо кожного об’єкта окремо розподіл суми амортизацій, окремо таку суму у минулому та поточному місяцях, а також зміни, які відбулись щодо основних засобів чи необоротних активів щодо амортизації під час її вибуття чи надходження на баланс сільськогосподарського підприємства.

Звертаємо вашу увагу на те, що Зведена відомість може мати й іншу форму та зокрема включати в себе форму № ОЗСГ-6 у сукупності з первинною документацією за формою № ОЗСГ- 8, відповідно до якої вносять дані щодо визначення методу нарахування амортизації. Щомісяця в цьому первинному документі вказується знос відповідно до об’єкту обліку. Така відомість відкривається на рік і підсумок відображається у Зведеній відомості. Сума амортизація зазначається в національній валюті – гривні.

Нагадуємо, що метод, що застосовуватиметься підприємством для нарахування амортизації конкретного об’єкту (групи об’єктів) основних фондів, має бути визначений таким підприємством в спеціальному наказі, що визначає облікову політику.

Перелік методів, що можуть використовуватись з метою обрахування амортизації вказуються в пункті 26 сьомого Положення (стандарту) бухгалтерського обліку, , правові основи якого закріплені Наказом Мінфіну України від 27 квітня 2000 року № 92.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію