Скачати:
Рахунок-фактура

Рахунок-фактуру розуміють як документ, в котрому вказується обсяг коштів для виплати за певну кількість товару.

Варто зазначити: форми даного документа нормативними актами не закріплено. У той же час слід акцентувати увагу на Лист Мінфіну від дев’ятого липня дві тисячі сьомого року № 31-34000-20/23-4579/4800. У ньому зазначено, що, згідно з дев’ятою статтею ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинна документація, котрою фіксуються господарські операції та котра повинна складатись при проведенні операції, а коли це нереально з тих чи інших причин – по завершенні останньої, є підставою бухгалтерського обліку.

У даному Листі стверджується, що рахунок по своєму призначенні не відповідає ознакам первинних документів, тому що ним не фіксуються жодні господарські операції, розпорядження чи дозволи на здійснення господарських операцій. Рахунок має інформаційний характер. Крім того, форма не належить до тих форм, котрі затверджено Держстатом, використання її нормативними актами не передбачається, а тому при складанні документа необхідно керуватися положеннями ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від шістнадцятого липня тисяча дев’ятсот дев’яносто дев’ятого року № 996-XIV.

З огляду на це, до обов’язкових реквізитів даного документа, котрі надають йому юридичну силу, належать, зокрема, такі:

1) Найменування підприємства, установи, організації, від імені котрих складено документ;

2) Дані щодо назви документа;

3) Відомості стосовно дати й місця оформлення;

4) Дані щодо змісту, обсягу та одиниць виміру операції;

5) Дані стосовно посад відповідальних за проведення відповідних операцій й правильність їх оформлення осіб;

6) Підпис та дані, котрі надають можливість здійснити ідентифікацію особи, котра брала участь у відповідній операції.

Застосовують даний бланк в якості підтвердження справляння акцизного податку, податку на додану вартість. Заповнює рахунок постачальник продукції (продавець). Один зразок рахунку віддається покупцеві, а інший залишається постачальникові. При потребі постачальником можуть вноситися до бланку дані, котрими він бажає доповнити рахунок. Перед тим, як віддати рахунок покупцю, постачальником має бути внесено дані про документ в спеціально створений Журнал реєстрації, і тільки після цього постачальник віддає заповнений бланк.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію