ДБАСГ-1
Скачати:
Акт приймання довгострокових біологічних активів рослинництва (багаторічних насаджень) і передачі їх в експлуатацію (Форма № ДБАСГ-1)

Вводить до експлуатації багаторічні насадження комісія, котру призначає керівник на підприємстві, а оформлюється така процедура актом приймання довгострокових біологічних активів рослинництва (багаторічних насаджень) і передачі їх в експлуатацію (форма ДБАСГ-1).

Основні вимоги до оформлення та застосування даного документа закріплені Методичними рекомендаціями щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку довгострокових та поточних біологічних активів, котрі затверджені Міністерством аграрної політики у формі наказу номер сімдесят три від двадцять першого лютого дві тисячі восьмого року.

До основних реквізитів належать, зокрема, наступні:

1) Дата та підпис керівника про затвердження (у верхньому правому кутку);

2) Відомості щодо року, місяця та числа, назви сільськогосподарського підприємства;

3) Код за Єдиним державним реєстром підприємства, установ, організацій, акт та його номер, дані щодо структурного підрозділу;

4) ПІБ голови та членів комісії;

5) Відомості щодо року та про сезон закладання насаджень;

6) Дані щодо коду обліку, номеру смуги чи дільниці, призначення насаджень, площі чи протяжності смуги, рядків, порід, кількості дерев, чагарників, фактичних затрат, щодо суми прийнятих на рахунок основних засобів, а також інвентарного номера;

7) Підписи голови, членів комісії.

При оформленні акта стосовно незрілого актива, що не досягнув продуктивного віку, такі активи підлягають оцінці по сумі витрат, котрі понесено для закладки, вирощування. Якщо відбувається переведення до групи зі зрілими активами, вартість даних активів переоцінюють до справедливої вартості, котра зменшується на суму витрат на місці продажу у випадку неможливості встановити достовірність. Коли справедлива вартість ніяким чином не визначається, активи можуть підлягати оцінці та обліку відповідно до П(С)БО7.

Варто зауважити: первинні документи заповнюють на державній мові, відповідальність за вчасне складання цих бланків лежить на особах, котрими складено та котрими дані бланки підписано. Відомості на бланках необхідно заповняти точні, достовірні та у відповідності до чинних нормативних актів. Осіб, котрі ініціювали їх та підписували, може бути притягнено до відповідальності за прийняття документів, котрі протирічать законодавчим актам.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію