Типова форма № М-18
Скачати:
Сигнальна довідка про відхилення фактичного залишку матеріалів від установлених норм запасу (типова форма № М-18)

В цілях здійснення контролю розбіжностей між фактичним залишком матеріалів та визначеними нормами запасу та контролю залишків матеріалу без руху, використовують сигнальну довідку про відхилення фактичного залишку матеріалів від установлених норм запасу (форма М-18).

Основні вимоги до використання даного документу затверджено Мінстатом у формі наказу «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів» номер сто дев’яносто три від двадцять першого червня тисяча дев’ятсот дев’яносто шостого року.

До основних реквізитів документа належать, зокрема, наступні:

1) Найменування підприємства, організації;

2) Ідентифікаційний код ЄДРПОУ;

3) Код відповідно до Класифікатора управлінської документації;

4) Дані щодо назви документа, дати;

5) ПІБ відповідальної особи складу;

6) Дані щодо номеру картки складського обліку матеріалів, номенклатурного номера та назви матеріалу, одиниць виміру, найменування запасу, наявності матеріалів та місце приміток;

7) Місце підпису відповідальної особи.

Друкують бланк зі зворотом без частини з заголовком, підпис друкують на зворотній стороні. Дану довідку складає в 1-му екземплярі завідувач складу, котрий зобов’язаний вчасно повідомити відділові постачання про розбіжності між фактичним залишком і встановленим запасом та про залишки матеріалів без руху.

Довідку складають на основі відомостей складського обліку матеріалів. Встановленням критеріїв включення відомостей до довідки займається відділ матеріально-технічного постачання. Варто зауважити: первинні документи заповнюють на державній мові, відповідальність за вчасне складання цих бланків лежить на особах, котрими складено та котрими дані бланки підписано. Відомості на бланках необхідно заповняти точні, достовірні та у відповідності до чинних нормативних актів. Осіб, котрі ініціювали їх та підписували, може бути притягнено до відповідальності за прийняття документів, котрі протирічать законодавчим актам. Первинні документи на паперових носіях та в електронному форматі для надання їм юридичної сили мають вміщувати низку обов’язкових реквізитів, котрі перевіряються відповідальним виконавцем. Документи без таких реквізитів вважаються недійсними та не можуть вважатися підставою для відповідного відображення в бухгалтерському обліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію