Скачати:
Свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Страхове свідоцтво вважається єдиним для усіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування бланком суворої звітності, котрим підтверджується право застрахованого на послуги, матеріальне забезпечення за загальнообов'язковим страхуванням.

Основні вимоги до застосування, оформлення даного документа закріплено в Порядку видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, котрий затверджений КМУ у формі постанови номер тисяча триста шість від двадцять другого серпня двохтисячного року. До основних реквізитів документа належать, зокрема, наступні:

А) лицьова сторона:

1) назва документа, його номер, ПІБ особи, дата і місце народження цієї особи, стать особи;

2) дата видачі особі свідоцтва, та орган, яким видано останнє, місце для печатки, підпис керівника або його заступника;

Б) зворотна сторона:

1) напис про збереження свідоцтва в застрахованої особи;

2) Напис про те, що документ дійсний лише в разі пред'явлення паспорта або іншого посвідчуючого документа;

3) записи про випадки пред'явлення особою свідоцтва;

4) запис про обов'язки особи сплачувати внески в строки, повідомляти страховикам про обставини, котрі зумовлюють зміну розмірів забезпечення зі страхування, порядку надання останнього;

5) напис про те, що вартість забезпечення, послуг, котрі надані застрахованому через зловживання чи невиконання особою обов’язків, стягують з таких осіб через суд.

Кожному, хто підлягає тому чи іншому видові загальнообов'язкового страхування, за анкетою застрахованого по обов'язковій реєстрації такої особи в Пенсійному фонді видають свідоцтво. Свідоцтва, оформлені органами Пенсійного фонду, із супровідною відомістю надсилають відповідному страхувальникові. А страхувальник протягом строку в 1 тиждень повинен видати свідоцтво застрахованому під розписку в супровідній відомості.

Застрахованими отримуються свідоцтва по пред'явленні паспортів або інших документів, котрими посвідчується особа, в Пенсійному фонді під розписку. Коли в документі наявні помилкові дані, застрахований через страхувальника отримує в Пенсійному фонді лист виправлення відповідно до встановленої форми, котрий з уточненнями у тижневий строк повертає в Пенсійний фонд. Коли в страхувальників нема можливості видати застрахованому свідоцтво через відрядження, хворобу або інші причини, вони перевіряють текст, уточнюють дані й повертають Пенсійному фондові зразок завіреного листа виправлення.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію