№ ПБАСГ-11
Скачати:
Розрахунок визначення приросту (форма № ПБАСГ-11)

Розрахунок визначення приросту складається на сільськогосподарському підприємстві з метою визначення зростання живої маси тварин. Ріст вагових показників біоресурсу не встановлюється для дорослих особин птиці, кролів та бджіл. Розрахунок логічно завершує відомості Відомості про зважування тварин. Показники живої маси можна визначити лише за допомогою показників, які зазначаються у попередніх Відомостях про зваження. Проте у період між проведенням зважування тварин відбувається постійний рух тварин на фермі, а тому живу масу тварин досить важко визначити, оскільки вона постійно змінюється.  Розраховуючи зміни у природній масі свійських тварин на фермі, спочатку додають вагові показники, що вибули з певної групи, що характеризується однорідність віку особин тварин, з урахуванням загиблих тварин. З отриманого результату віднімається маса тварин, що була переведена у відповідну групу. Встановлення середнього добового приросту здійснюється шляхом ділення одержаного місячного приросту на кількість кормо-днів у розраховуваному періоді. Показник кількості кормових днів визначається, у свою чергу, за допомогою множення середньої кількості поголів’я у звітному періоді на кількість у цьому періоді.

Заповнення розрахунку здійснюється головою ферми або бригадиром кожного місяця на підставі Відомостей зважування тварин та документів, що посвідчуюють операції з руху тваринництва на фермі. Результати розрахування вагових показників тварин разом із основними документами руху тварин на фермі передаються в бухгалтерію та є підставою для оприбуткування одержаного приросту вагових показників. Крім того, отримані дані використовуються для визначення та нарахування заробітної плати працівникам сільськогосподарського підприємства.

Для молодих особин, жива маса яких не визначається, розраховується вартість приросту тварин за кількістю кормо-днів та плановими витратами на утримання однієї особини свійських тварин.

До основних складових документу належать:

  1. назва сільськогосподарського підприємства, що зазначається у правому верхньому куті Акту;
  2. ідентифікаційний код ЄДРПОУ;
  3. назва структурного підрозділу;
  4. назва ферми;
  5. П.І.Б. особи у віданні якої перебувають тварини, облікова група тварин, залишок на початок місяця, скільки поступило, вибуло кількість голів та живої маси тварин, розрахунок приросту живої маси, середньодобовий приріст тощо.

До Розрахунку додаються Відомості про зважування тварин. Документ підписується керівником структурного підрозділу, завідувачем фермою, зоотехніком та бухгалтером.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію