Скачати:
Посвідчення члена екіпажу

Посвідчення члена екіпажу – це вид документа, котрим підтверджується українське громадянство й котрий видають громадянам України - членам екіпажів повітряних суден, що зареєстровані в Україні у відповідності до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію в цілях застосування при виконанні міжнародних польотів.

Основні вимоги до застосування, оформлення закріплено в Порядку видачі, зберігання і знищення посвідчення члена екіпажу, котрий затверджено Мінтрансзв’язку у формі наказу номер дев’яносто два від двадцять восьмого січня дві тисячі восьмого року. Форма посвідчення затверджена додатком першим до Порядку.

До основних реквізитів документа належать, зокрема, наступні:

1) Лицьова сторона - дані щодо:

- Назви документа;

- Прізвища, імені особи;

- Статі, громадянства і дати народження особи;

- Місця роботи особи та посади;

- Номера документа та терміну дійсності;

2) Зворотня сторона:

- Запис про надання посвідченням права на виїзд з/в’їзд в Україну;

- Посадова особа та підпис останньої;

- Група корові та резус-фактор особи.

Оформлення і видача документа проводяться Державною авіаційною службою України в приміщенні, що спеціальним чином обладнане для цього. Підстава оформлення й видачі документа – рішення, що приймається керівником підрозділу Державіаслужби чи особою, котрою виконуються обов’язки останнього, що підтверджується підписом на бланку анкети й подання. Документ видають отримувачеві максимум через 30 днів по заповненні анкети.

Про видачу відповідальною особою посвідчення на бланку анкети роблять відповідну відмітку, факт отримання документа засвідчує підпис отримувача чи іншої особи по довіреності. Посвідчення видають членові екіпажу на період не більше п'яти років. У випадку зміни місця роботи чи припинення льотної роботи члени екіпажу здають посвідчення авіаційній компанії або авіаційному підприємству, де той працював, про що керівником такої компанії/підприємства протягом 3 робочих днів має бути повідомлено в письмовій формі Державній авіаційній службі.

Посвідчення передають до цього органу максимум через 10 днів від дня видачі. Посвідчення, котре не здано в установлений нормативними актами строк, вважають втраченим. Особа повинна дбайливо ставитись до зберігання посвідчення та завжди мати його при собі при виконанні міжнародного польоту. Якщо посвідчення втрачено, видається нове.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію