Скачати:
Наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту)

У випадку припинення трудового договору за розпорядженням керівника підприємства готується наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту) (форма П-4).

Основні вимоги до оформлення та заповнення даного документа затверджено Держкомстатом України у формі наказу «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» номер чотириста вісімдесят дев’ять від п’ятого грудня дві тисячі восьмого року.

До основних реквізитів належать, зокрема, наступні:

1) Відомості щодо назви підприємства, підрозділу;

2) Код за ЄДРПОУ;

3) Дані щодо дати заповнення документа;

4) Назва документа та номер;

5) Напис «звільнити» із відміткою дати;

6) Відомості щодо ПІБ, найменування структурного підрозділу, назви професії (посади), розряду, класу (категорії) кваліфікації, причини звільнення та підстави;

7) Сума вихідної допомоги;

8) ПІБ та підпис керівника підприємства;

9) Підпис працівника про ознайомлення із документом, дата.

Варто зауважити: причину звільнення потрібно формулювати у відповідності до певної статті КЗпП, зазначаючи, наприклад, угоду сторін та посилання на перший пункт тридцять шостої статті Кодексу. Також зазначають відповідно і підставу (наприклад, досягнута взаємна згода). Доповнюють рядок щодо вихідної допомоги відомостями про компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки чи утримання за невідпрацьований час. На підставі наказів роблять відповідні записи про прийняття та звільнення у трудовій книжці, особовій картці працівника, а також про надання відпустки в особовій картці працівника.

Варто зауважити: первинні документи заповнюють на державній мові, відповідальність за вчасне складання цих бланків лежить на особах, котрими складено та котрими дані бланки підписано. Відомості на бланках необхідно заповняти точні, достовірні та у відповідності до чинних нормативних актів. Осіб, котрі ініціювали їх та підписували, може бути притягнено до відповідальності за прийняття документів, котрі протирічать законодавчим актам. Первинні документи на паперових носіях та в електронному форматі для надання їм юридичної сили мають вміщувати низку обов’язкових реквізитів, котрі перевіряються відповідальним виконавцем. Документи без таких реквізитів вважаються недійсними та не можуть вважатися підставою для відповідного відображення в бухгалтерському обліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію