Типова форма № М-16
Скачати:
Матеріальний ярлик (типова форма № М-16)

В цілях здійснення характеристики матеріалів за кожним номенклатурним номером, котрий знаходиться в місцях зберігання, використовують матеріальний ярлик (форма М-16).

Основні вимоги до використання, форму даного документу затверджено Міністерством статистики України у формі наказу «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів» номер сто дев’яносто три від двадцять першого червня тисяча дев’ятсот дев’яносто шостого року.

До основних реквізитів документа належать, зокрема, наступні:

1) Найменування підприємства, організації;

2) Ідентифікаційний код Єдиного державного реєстру підприємств, установ, організацій;

3) Код відповідно до Класифікатора управлінської документації;

4) Відомості щодо номенклатурного номера;

5) Назва документа;

6) Дані щодо назви матеріалу;

7) Відомості щодо марки (типу), розміру та сорту матеріалу, котрий характеризується;

8) Дані щодо одиниць виміру та норм запасу матеріалів, котрі характеризуються.

Матеріальні ярлики заповнює завідувач складу на кожен номенклатурний номер цінностей. Бланк ярлика, котрий заповнено всіма потрібними відомостями, прикріплюють до місця зберігання матеріальних цінностей, він служить для них паспортом. Первинну документацію заповнюють при проведенні тієї чи іншої господарської операції, а коли це неможливо, то після завершення останньої.

Варто зауважити: первинні документи заповнюють на державній мові, відповідальність за вчасне складання цих бланків лежить на особах, котрими складено та котрими дані бланки підписано. Відомості на бланках необхідно заповняти точні, достовірні та у відповідності до чинних нормативних актів. Осіб, котрі ініціювали їх та підписували, може бути притягнено до відповідальності за прийняття документів, котрі протирічать законодавчим актам. Первинні документи на паперових носіях та в електронному форматі для надання їм юридичної сили мають вміщувати низку обов’язкових реквізитів, котрі перевіряються відповідальним виконавцем. Документи без таких реквізитів вважаються недійсними та не можуть вважатися підставою для відповідного відображення в бухгалтерському обліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію