Типова форма № М-23
Скачати:
Акт про витрату давальницьких матеріалів (типова форма № М-23)

В цілях оформлення витрат матеріалів відкритого зберігання, котрі належать замовникові, проте витрачаються будівельною чи монтажною організацією, що виконує роботи, використовують акт про витрату давальницьких матеріалів (форма М-23).

Основні вимоги до використання, форму даного документу затверджено Міністерством статистики України у формі наказу «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів» номер сто дев’яносто три від двадцять першого червня тисяча дев’ятсот дев’яносто шостого року.

До основних реквізитів документа належать, зокрема, наступні:

  1. Найменування підприємства, організації;
  2. Ідентифікаційний код Єдиного державного реєстру підприємств, установ, організацій;
  3. Код відповідно до Класифікатора управлінської документації;
  4. Назва документа та дата;
  5. Строк, протягом якого було одержано матеріали, назва організації, від якої було одержано, а також дані щодо посади, ПІБ одержувача, через яку було одержано матеріали;
  6. Відомості щодо витрачених матеріалів (дані номенклатурного номера, назви матеріалів, одиниць виміру, кількості, ціни, суми, відмітка в карточці складу.

На зворотному боці бланка реквізити повторюють. Далі зазначають, для чого служить даний акт.

Зазначають посаду представників організації та замовника, які ставлять свої підписи. Крім того, обирають вид організації (спеціалізована або монтажна).

Первинну документацію заповнюють при проведенні тієї чи іншої господарської операції, а коли це неможливо, то після завершення останньої. Варто зауважити: первинні документи заповнюють на державній мові, відповідальність за вчасне складання цих бланків лежить на особах, котрими складено та котрими дані бланки підписано. Відомості на бланках необхідно заповняти точні, достовірні та у відповідності до чинних нормативних актів. Осіб, котрі ініціювали їх та підписували, може бути притягнено до відповідальності за прийняття документів, котрі протирічать законодавчим актам. Первинні документи на паперових носіях та в електронному форматі для надання їм юридичної сили мають вміщувати низку обов’язкових реквізитів, котрі перевіряються відповідальним виконавцем. Документи без таких реквізитів вважаються недійсними та не можуть вважатися підставою для відповідного відображення в бухгалтерському обліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію