№ ПБАСГ-2
Скачати:
Акт на списання поточних біологічних активів рослинництва, оцінених за справедливою вартістю (форма № ПБАСГ-2)

Операції виведення з експлуатації активів посвідчуються Актом на списання поточних біологічних активів рослинництва, оцінених за справедливою вартістю (далі – Акт). Методичні рекомендації щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку довгострокових та поточних біологічних активів, затверджені Наказом Міністерства аграрної політики України від двадцять першого лютого дві тисячі восьмого року номер сімдесят три встановлюють форму Акту. Дані операції здійснюються та фіксуються в Акті на початок збирання врожаю. У відповідному документі встановлюються об’єкти обліку, площа на якій розташовані активи рослинництва, оціночна вартість яких визначена відповідно до ринкових цін. Відомості зазначені у даному первинному документі є підставою для відображення відповідної інформації в регістрах бухгалтерського обліку тих чи інших активів рослинництва. При відображенні цих відомостей за кредитом відомості вписуються у субрахунок двісті одинадцять “Поточні біологічні активи рослинництва, які оцінені за ринковою вартістю”. За дебетом операції із списання відображаються у субрахунку двісті тридцять один “Рослинництво”. 

Багаторічні біоактиви рослинництва виводяться із експлуатації через ряд причин, а саме завершення строків ефективного використання рослинництва, безповоротного пошкодження рослинництва внаслідок стихійного лиха, непередбачуваних ситуацій тощо. Відповідне рішення фіксується представниками підприємтсва, що входять у комісію на підставі технічних та спеціальних знань.

Поточними біоактивами відповідно до Положення (Стандарти) бухгалтерського обліку номер тридцять є біоактивами, що можуть давати сільгосппродукцію бо інші економічні блага у період, що не перевищує дванадцять місяців. Тобто поточними біоактивами рослинництва будуть визначатися ті рослини, які здатні плодоносити протягом наступного року. Списання таких активів передбачає переміщення їх із займаної території з можливим подальшим вторинним використанням сировини (наприклад, деревини).

Основними складовими Акту є:

  1. номер та дата Акту;
  2. у табличці встановлюється поточний номер, назва об'єкта обліку поточного біологічного активу рослинництва, площа (в гектарах), ринкова вартість поточного певного виду активу рослинництва. Також визначається сумарна вартість культур рослин. Визначається код синтетичного обліку.

Документ підписується керівником структурного підрозділу та бухгалтером.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію