Скачати:
Технологічна карта фірмової страви або кулінарного виробу

У закладах сфери громадського харчування передбачається складання технологічної документації, в якій описується процес приготування виробів кулінарії та різноманітних кондитерських виробів. Зазначені документи складаються в тому числі на фірмові страви.  Фірмовою вважається страва, що готується у певному ресторані за авторським рецептом, та яка є об’єктом права інтелектуальної власності її автора, і якій надається фірмова назва.  У разі якщо конкретний ресторан впроваджує приготування нової фірмової страви, на неї необхідно розробити технологічну карту. Карти погоджуються із органами санітарно-епідеміологічного контролю та затверджуються керівником підприємства, який відповідає за їх розробку.

Форма зазначеного типового документу передбачена порядком, що затверджений наказом Міністерства економіки України від двадцять п’ятого вересня двохтисячного року номер двісті десять.

Бланк карти містить заголовну частину, частину, що представлена у вигляді таблиці, а також опис технології приготування страви чи виробу і їх характеристики вже у готовому вигляді.

В заголовній частині зазначаються:

-вказівка на затвердження карти головним державним санітарним лікарем та дата такого затвердження;

-вказівка на затвердження керівником підприємства та дата такого затвердження;

-назва документу (технологічна карта фірмової страви або кулінарного виробу), його номер та авторське найменування страви чи виробу;

Таблична частина містить інформацію про сировину, технологічні вимоги до її якості та норму її вмісту у приготованій продукції, масу приготованої страви чи виробу.

Після таблиці у карті описується технологія приготування страви або виробу, після чого слідує опис їх характеристик вже у приготованому вигляді. Страви та вироби оцінюються за зовнішнім виглядом, запахом та смаком, аналізом їх консистенції. Окремо також зазначаються дані про їх мікробіологічні та Фізико-хімічні показники. Вкінці робиться зазначення про автора страви. Карта завіряється підписом особи, що її склала.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію