Скачати:
№ 6-гарант «Акт приймання товару на експертизу»

Для повного захисту прав споживачів при продажі товарів неналежної якості, які підлягають гарантійному ремонту або заміні використовуються бланки суворої звітності за формами № 1 - № 7. Такі бланки мали законодавчо встановлену форму. При цьому, суб’єкт господарювання зазнавав додаткових витрат на придбання таких бланків адже їх виробляло підприємство державної форми власності.

Форма № 6-гарант «Акт приймання товару на експертизу» встановлювалась Постановою Кабінету Міністрів України від дев'ятнадцятого квітня тисячу дев'ятсот дев'яносто третього року № 283 «Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку».

Такі бланки пронумеровуються і мають зберігатися як бланки суворого обліку. Разом з тим, без таких документів (експлуатаційних) забороняється реалізація товарів.

№ 6-гарант «Акт приймання товару на експертизу» є документом, який заповнюється споживачем придбаного не якісного товару, в якому зазначаються конкретні характеристики товару (найменування, дата виготовлення, ціна, перелік недоліків). Також в даному документі продавець зобов’язаний надати висновок щодо недоліків заявлених продавцем.

Наразі продавець може самостійно виготовляти та друкувати бланк гарантійного ремонту, в тому числі і не суворого обліку. Крім того, з липня дві тисячі чотирнадцятого року бланки за формою № 1 - № 7 не є бланками суворої звітності.

Варто відмітити, що раніше законодавство чітко встановлювало форму бланку гарантійних талонів і при цьому, якщо не дотримано вимоги щодо бланку форми № 6-гарант «Акт приймання товару на експертизу», то такий платник немає права на формування витрат на суму гарантійного ремонту та на включення суми до податкового кредиту, що звичайно тягне негативні наслідки для таких платників.

Враховуючи, що наразі законодавство дозволяє платнику самостійного виготовляти та друкувати відповідні бланки гарантійного ремонту, то відповідно такі документи надаватимуть платнику право на віднесення понесених сум на гарантійний ремонт до витрат та до податкового кредиту.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію