Скачати:
№ 5-гарант «Відривний талон на введення в експлуатацію»

Для повного захисту основних прав споживачів при продажі товарів неналежної якості, які підлягають гарантійному ремонту або заміні використовуються бланки суворої звітності за формами № 1 - № 7. Такі бланки мали законодавчо встановлену форму. При цьому, суб’єкт господарювання зазнавав додаткових витрат на придбання даних бланків документів адже їх виробляло підприємство державної форми власності.

Форма № 5-гарант «Відривний талон на введення в експлуатацію» встановлювалась Постановою Кабінету Міністрів України від дев'ятнадцятого квітня тисячу дев'ятсот дев'яносто третього року № 283 «Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку».

Зазначені документи пронумеровуються і зберігаються як бланки суворого обліку. Крім того, без таких документів (експлуатаційних) забороняється реалізація товарів.

№ 5-гарант «Відривний талон на введення в експлуатацію» є первинними документом, що посвідчує обов’язок особи, яка виготовила товар або імпортера сплатити виконавцю вартість робіт з ведення в експлуатацію придбаних споживачем товарів.

Наразі продавець може самостійно друкувати та виготовляти бланк гарантійного ремонту, в тому числі і не суворого обліку. Крім того, з липня дві тисячі чотирнадцятого року бланки за формою № 1 - № 7 не є бланками суворої звітності.

Варто відмітити, що раніше законодавство чітко встановлювало форму бланку гарантійних талонів і при цьому, якщо не дотримано вимоги щодо бланку форми № 5-гарант «Відривний талон на введення в експлуатацію», то такий платник немає права на формування витрат на суму гарантійного ремонту та на включення суми до податкового кредиту, що звичайно тягне негативні наслідки для таких платників.

Враховуючи, що наразі законодавство дозволяє платнику самостійного виготовляти та друкувати відповідні бланки гарантійного ремонту, то відповідно такі документи надаватимуть платнику право на віднесення понесених сум на гарантійний ремонт до витрат та до податкового кредиту.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію