Скачати:
№ 1-гарант «Гарантійні зобов'язання»

Для повного захисту прав споживачів при продажі товарів неналежної якості, які підлягають  заміні або гарантійному ремонту використовуються бланки суворої звітності за формами № 1 - № 7. Такі бланки мали законодавчо встановлену форму. При цьому, суб’єкт господарювання зазнавав додаткових витрат на придбання таких бланків адже їх виробляло підприємство державної форми власності.

Форма № 1-гарант «Гарантійні зобов’язання» встановлювалась Постановою Кабінету Міністрів України від дев'ятнадцятого квітня тисячу дев'ятсот дев'яносто третього року № 283 «Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку».

Такі документи пронумеровуються і мають зберігатися як бланки суворого обліку. Разом з тим, без таких документів (експлуатаційних) забороняється реалізація товарів. Гарантійні зобов’язання зазначаються реалізатором товарів в бланку за формою № 1-гарант «Гарантійні зобов’язання». Такий документ визначає обов’язки продавця товарів перед споживачем щодо:

1. введення їх в експлуатацію;

2. технічного обслуговування;

3. гарантійного ремонту.

Наразі продавець може самостійно виготовляти та друкувати бланк гарантійного ремонту, в тому числі і не суворого обліку. Крім того, з липня дві тисячі чотирнадцятого року бланки за формою № 1 - № 7 не є бланками суворої звітності.

Варто відмітити, що раніше законодавство чітко встановлювало форму бланку гарантійних талонів і при цьому, якщо не дотримано вимоги щодо бланку форми № 1-гарант «Гарантійні зобов’язання», то такий платник немає права на формування витрат на суму гарантійного ремонту та на включення суми до податкового кредиту, що звичайно тягне негативні наслідки для таких платників.

Враховуючи, що наразі законодавство дозволяє платнику самостійного друкувати та виготовляти відповідні документи гарантійного ремонту, то відповідно такі документи надаватимуть платнику право на віднесення понесених сум на гарантійний ремонт до витрат та до податкового кредиту.

Споживач повинен зберігати даний бланк протягом всього строку дії гарантійних зобов’язань.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію