1.11
Скачати:
Бухгалтерська довідка 

Облікова політика тієї чи іншої юридичної особи визначається самостійно такою юридичною особою з урахуванням загальнообов'язкових законодавчих вимог.

Так, підприємство може обрати ту чи іншу форму здійснення бухгалтерського обліку, що являє собою систему регістрів за якими і відбувається власне ведення обліку, визначає порядок за яким на підприємстві здійснюватиметься процес узагальнювання інформації, розробляє систему засад проведення внутрішньогосподарського обліку та технології за якими проводитиметься облік аналітичний, тощо.

Бухгалтерська довідка є частиною журнально-ордерної системи ведення бухгалтерського обліку.

Методичні рекомендації щодо складання такої довідка та форма довідки затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 29 грудня 2000 року № 356.

Так, складається довідка на одній сторінці формату А6 у разі виявлення помилок у відомостях, внесених до підсумкових облікових регістрів.

Помилка відображається у довідці червоним чорнилом чи червоною пастою кулькових ручок, або шляхом взяття помилки у дужки. В той самий час, правильні відомості вносяться до довідки чорнилами темних кольорів.

Якщо помилкові відомості було внесено до облікових регістрів за попередні роки, довідка формується протягом місяця під час якого таку помилку було виявлено.

В той же час, протягом місяця у якому було складено бухгалтерську довідку, відомості з неї мають відобразитись у відповідному регістрі та Головній книзі.

Сама форма довідки передбачає відображення у ній номеру журналу в якому виявлено помилку та дати за яку такий журнал було складено.

Окрім того, у довідці проставляється номер операції по порядку, її зміст, показники дебету, кредиту та суми.

Підписується довідка її виконавцем та головним бухгалтером підприємства з проставленням дати складання такої довідки.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію