2.10
Скачати:
Журнал-ордер 5 Б с.-г. по кредиту рахунків:

Облікова політика тієї чи іншої юридичної особи визначається самостійно такою юридичною особою з урахуванням загальнообов'язкових законодавчих вимог.

Так, підприємство (в тому числі сільськогосподарське) може обрати ту чи іншу форму здійснення бухгалтерського обліку, що являє собою систему регістрів за якими і відбувається власне ведення обліку, визначає порядок за яким на підприємстві здійснюватиметься процес узагальнення інформації, розробляє систему засад проведення внутрішньогосподарського обліку та технології за якими проводитиметься облік аналітичний, тощо.

Журнал-ордер 5 Б с.-г є частиною журнально-ордерної системи ведення обліку.

Призначений він для обліковування розрахунків за страхуванням, пенсійним забезпеченням, за виплатами працівникам та за соціальним страхуванням. Методичні рекомендації щодо ведення даного журналу, а також його форма затверджені Наказом міністерства аграрної політики України від 04 червня 2009 року № 390.

Так, сама форма журналу передбачає відображення у ній відомостей щодо найменування підприємства та його коду ЄДРПОУ. Також, проставляється період за який формується журнал.

Зазначимо, що відомості до журналу вносяться помісячно за окремими синтетичними рахунками.

Відомості, які вказуються у журналі-ордері 5 Б с.-г. мають своєчасно переноситись до Головної книги.

Вказуються дати закінчення журналу та відображення сум оборотів у Головній книзі.

Також, формою журналу передбачена необхідність проставлення виконавця та головного бухгалтера власних підписів.

Зазначимо, що з відомостями, відображеними у журналі 5 Б с.-г. звіряються відомості, відображені у зведеній відомості 5.3 с.-г. (а саме, звіряються дані по розрахунках з працівниками підприємства).

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію