1.8
Скачати:
Відомість позабалансового обліку

Облікова політика тієї чи іншої юридичної особи визначається самостійно такою юридичною особою з урахуванням загальнообов'язкових законодавчих вимог.

Так, підприємство може обрати ту чи іншу форму здійснення бухгалтерського обліку, що являє собою систему регістрів за якими і відбувається власне ведення обліку, визначає порядок за яким на підприємстві здійснюватиметься процес узагальнення інформації, розробляє систему засад проведення внутрішньогосподарського обліку та технології за якими проводитиметься облік аналітичний, тощо.

Відомість позабалансового обліку (відомість 8) є допоміжною до Журналу 7 а являє собою складову часину журнально-ордерної системи здійснення бухгалтерського обліку юридичною особою, що складається з семи окремих журналів, трьох дебетових відомостей, тринадцятьох відомостей аналітичного обліку, Головної книги, цілого ряду реєстрів, довідок та листків-розшифровок. Тому, відомість складається тими підприємствами, які використовують журнально-ордерну систему ведення бухгалтерського обліку.

Методичні рекомендації які стосуються формування та заповнення відомості 8 та форма такої відомості закріплені Наказом Міністерства фінансів України від 29 грудня 2000 року №356.

Відомість позабалансового обліку складається на одній сторінці формату А4, а при необхідності може бути продовжена додатковими аркушами такого ж змісту, як передбачено Наказом № 356. Складається така відомість за рік.

Самою формою відомості передбачено відображення у ній інформації щодо назви об’єкта позабалансового обліку, показників надходжень таких об’єктів у зв’язку з їх одержанням, наданням чи отриманням (кількість надійшовших об’єктів, їх вартість та сума, а також підстава набуття) та показників вибуття об’єктів у зв’язку з їх використанням та списанням (кількість, сума, підстава вибуття).

Підписується відомість 8 виконавцем з зазначенням дати складання відомості.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію