1.5
Скачати:
Розділ IV Журналу 5 і Журналу 5 А. Аналітичні дані до рахунка 28 "Товари" 

Облікова політика тієї чи іншої юридичної особи визначається самостійно такою юридичною особою з урахуванням загальнообов'язкових законодавчих вимог.

Так, підприємство може обрати ту чи іншу форму здійснення бухгалтерського обліку, що являє собою систему регістрів за якими і відбувається власне ведення обліку, визначає порядок за яким на підприємстві здійснюватиметься процес узагальнення інформації, розробляє систему засад проведення внутрішньогосподарського обліку та технології за якими проводитиметься облік аналітичний, тощо.

Журнали 5 та 5А є частиною журнально-ордерної системи ведення бухгалтерського обліку юридичною особою, що складається з семи окремих журналів, трьох дебетових відомостей, тринадцятьох відомостей аналітичного обліку, Головної книги, цілого ряду реєстрів, довідок та листків-розшифровок. Тому, розділ IV складається тими підприємствами, які використовують журнально-ордерну систему ведення бухгалтерського обліку.

Розділ ІV є складовою частиною як Журналу 5, так і Журналу 5 А. Ведеться він у відповідності до методичних рекомендацій, які затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 29 грудня 2000 року № 356 за формою, що також затверджена даним Наказом № 356.

Розділ ІV міститься на одній сторінці формату А4 х 1,5.

У самій формі Розділу ІV відображаються дані, що стосуються найменування товару, сальдо станом на початок місяця, відображаються обороти протягом місяця та сальдо станом на кінець місяця.

Зазначимо, що у Розділі IV як Журналу 5, так і Журналу 5 А відображаються аналогічні відомості.

Оскільки Розділ IV є складовою частиною як Журналу 5 так і Журналу 5 А, на момент закінчення журналу проставляються дати закінчення відповідного журналу, а також, відображення відомостей у Головній книзі. Окрім того, підписуються Журнали 5 та 5 А головним бухгалтером підприємства та виконавцем.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію