2.8
Скачати:
Відомість аналітичного обліку розрахунків з бюджетом (3.5 с.-г.)

Підприємство (в тому числі сільськогосподарське) може обрати ту чи іншу форму здійснення бухгалтерського обліку, що являє собою систему регістрів за якими і відбувається власне ведення обліку, визначає порядок за яким на підприємстві здійснюватиметься процес узагальнення інформації, розробляє систему засад проведення внутрішньогосподарського обліку та технології за якими проводитиметься облік аналітичний, тощо.

Відомість аналітичного обліку розрахунків з бюджетом (відомість 3.5 с.-г) є частиною журнально-ордерної системи ведення обліку.

Відомість 3.5 с.-г. призначена для здійснення обліку розрахунків за зобов'язаннями юридичної особи (сільськогосподарського підприємства) перед бюджетом.

Саме у даній відомості відображається узагальнена інформація щодо розрахунків підприємства за всіма платежами, які зараховуються до бюджету, в тому числі, враховуючи суми податку на доходи фізичних осіб.

Методичні рекомендації щодо заповнення даної відомості, а також форма самої відомості 3.5 с.-г. затверджена Наказом Міністерства аграрної політики України від 04 червня 2009 року № 390.

Так, за кредитом рахунку 64 необхідно вказати суми податків, які належать до сплати, а за дебетом – суми у вигляді сплачених податків, що належать до відшкодування з бюджету, суми податків, що вже сплачені, списані, тощо.

Дані до відомості 3.5 с.-г. вносяться за окремими видами податків та платежів. Періодами за які відомості відображаються у відомості є місяць та рік. При цьому, необхідно зазначити, що відомості по кожному окремому платежу вносяться до окремого рядку, так, якщо протягом одного місяця підприємство здійснило декілька платежів з одного й того ж самого податку, кожен такий здійснений платіж відображатиметься у окремому рядку.

Також пораховуються та вказуються показники за місяць і підсумок з початку року.

Окрім того, сама форма відомості передбачає відображення у ній назви сільськогосподарського підприємства та його код ЄДРПОУ, а також, періоду за який відомість складається. Окрім того, проставляється дата коли відомість було закінчено, а виконавець відомості та головних бухгалтер підприємства проставляють на формі власні підписи.

Зазначимо, що дана відомість ведеться юридичними особами (сільськогосподарськими підприємствами), якщо вони здійснюють ведення бухгалтерського обліку з використанням журнально-ордерної системи.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію