2.18
Скачати:
Аркуш-розшифровка 

Облікова політика тієї чи іншої юридичної особи визначається самостійно такою юридичною особою з урахуванням загальнообов'язкових законодавчих вимог.

Так, підприємство може обрати ту чи іншу форму здійснення бухгалтерського обліку, що являє собою систему регістрів за якими і відбувається власне ведення обліку, визначає порядок за яким на підприємстві здійснюватиметься процес узагальнення інформації, розробляє систему засад проведення внутрішньогосподарського обліку та технології за якими проводитиметься облік аналітичний, тощо.

Регістром бухгалтерського обліку називається спеціальна таблиця визначеного формату й будови, метою застосування якої є узагальнення та систематизація інформації щодо документально оформлених господарських операцій.

Регістром бухобліку, який призначений для групування відомостей в необхідному розрізі є  Аркушах-розшифровка. Його форма затверджена наказом Мінагрополітики України номер триста дев’яносто від четвертого червня дві тисячі дев’ятого року.

В аркуші-розшифровці вказується суми по журналам-ордерам або по відомостям (із вказанням номеру відповідного документу) щодо віднесених сум на дебет або кредит певного рахунку.

Потім вказується підстава внесення запису. Суми по аналітичних рахунках вказуються з розбиванням по окремим субрахункам. Також в Аркуші вказується сума з кредиту (дебету) рахунків.

Підписують аркуш-розшифровку виконавець та головний бухгалтер, а в разі його відсутності – особа, яка відповідає на підприємстві за ведення бухобліку.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію