Ухвала Житомирського окружного адміністративного суду України від 04.02.2011 у справі № 0670/791/11
Державний герб України

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2011 р. Справа № 0670/791/11

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черноліхов С.В. ,

розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Листопад"

до Державної податкової інспекції у Житомирському районі

про визнання недійсною податкової вимоги та її скасування, -

в с т а н о в и в :

ТОВ "Фірма "Листопад" звернулося до суду з позовом про визнання недійсною та скасування податкової вимоги Державної податкової інспекції у Житомирському районі від 04.01.2011 року №1/1 про погашення суми податкового боргу.

Пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії) , дій чи бездіяльності.

Обов'язковою ознакою нормативно-правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.

Як видно із змісту позовної заяви, позивач пред'явив позовні вимоги про скасування податкової вимоги ДПІ у Житомирському районі з інформацією органу державної податкової служби щодо погашення узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки.

Зазначена податкова вимога є способом інформування позивача про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Оскаржена податкова вимога ДПІ у Житомирському районі із відповідною інформацією не впливає на права та обов'язки позивача, а тому не є актом індивідуальної дії в розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України.

Враховуючи викладене, позовні вимоги про скасування податкової вимоги ДПІ у Житомирському районі, не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя, -

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Листопад" до Державної податкової інспекції у Житомирському районі про визнання недійсною податкової вимоги та її скасування.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.В. Черноліхов

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
03.02.2011
ПІБ судді:
Черноліхов С.В.
Реєстраційний № рішення
0670/791/11
Інстанція
Перша
Резолютивна частина
У відкритті провадження відмовлено.
Подальше оскарження
Рішення окружного адміністративного суду в апеляційному суді не оскаржувалось.
Замовити персональну презентацію