Ухвала Вищого адміністративного суду України від 26.02.2015 у справі № 2а-4178/11/1370

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 лютого 2015 року м. Київ К/9991/80194/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Карася О.В. (головуючого),

Олендера І.Я., Рибченка А.О.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовківському районі

на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08.06.2011

та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2011

у справі № 2а-4178/11/1370

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство "ПМС"

до Державної податкової інспекції у Жовківському районі

про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції, у якому заявлено вимоги скасувати рішення Державної податкової інспекції № 82 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (далі - ПДВ) з дати його прийняття та зобов'язати контролюючий орган внести до реєстру платників ПДВ запис про відміну анулювання реєстрації платника ПДВ.

Постановою суду першої інстанції, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду, позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Не погодившись із судовими рішеннями, Державна податкова інспекція до Вищого адміністративного суду України подала касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить зазначені судові рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

У поданих запереченнях на скаргу позивач просить її відхилити з мотивів необґрунтованості.

Переглянувши матеріали справи і касаційну скаргу, заслухавши доповідь судді, Вищий адміністративний суд України зазначає наступне.

Судами першої і апеляційної інстанцій встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Державною податковою інспекцією у зв'язку з наявністю у Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за місцем її місцезнаходженням відповідно до пп. "ж" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України (далі - ПК) 22.03.2011 прийнято рішення № 82 про анулювання реєстрації позивача як платника ПДВ.

Розв'язуючи спір та задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій крім іншого виходили з того, що анулювання реєстрації платника ПДВ згідно пп. "ж" п. 184.1 ст. 184 ПК безпосередньо ставиться у залежність від дій державного реєстратора.

Так, за змістом пп. "ж" пункту 184.1 статті 184 ПК реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Правила внесення державним реєстратором змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, визначені приписами ст. 19 Закону України від 15.05.200 № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ).

Відповідно до абзацу 2 ч. 12 ст. 19 Закону № 755-IV у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби (далі - ДПС) повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

Згідно з абзацом 2 ч. 14 ст. 19 цього Закону, якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до ЄДР запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що державним реєстратором не було дотримано терміни щодо направлення рекомендованого листа юридичній особі та внесення до ЄДР відповідного запису, вчинення якого залежить від повернення рекомендованого листа від юридичної особи, але не раніше ніж через місяць з моменту отримання юридичною особою повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки (ч. 14 ст. 19 Закону № 755-IV).

Також судами встановлено, що державним податковим органом не було здійснено усі заходи для встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи, що є обов'язковою передумовою для надсилання повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням державному реєстратору для вжиття заходів, передбачених абзацом 2 ч. 14 ст. 19 Закону № 755-IV. А рішення № 82 про анулювання реєстрації платника ПДВ Підприємства прийнято відповідачем 22.03.2011 за наявності запису ЄДР про підтвердження адреси місцезнаходження позивача, що підтверджується копією свідоцтва про державну ресторацію юридичної особи серії А 01 № 697099 та копією реєстраційної картки від 21.03.2011.

За таких обставин переглянуті судові рішення першої та апеляційної інстанцій у справі відповідають приписам чинного законодавства, а доводи касаційної скарги визнаються непереконливими.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 210 - 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовківському районі відхилити.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08.06.2011 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2011 у справі № 2а-4178/11/1370 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, у строк та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий О.В. Карась

Судді І.Я. Олендер,Рибченко А.О.

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
25.02.2015
ПІБ судді:
Карась О.В.
Реєстраційний № рішення
2а-4178/11/1370
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Касаційний суд відхилив скаргу контролюючого органу. Рішення судів попередніх інстанцій залишено в силі та без змін.
Подальше оскарження
Рішення не переглядалося в Вереховному Суді України.
Замовити персональну презентацію