Ухвала Вищого адміністративного суду України від 22.05.2014 усправі № 2а-2510/11/1270
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 травня 2014 року м. Київ К/9991/56894/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Федорова М.О.

суддів: Островича С.Е., Степашка О.І.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська

на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2011

у справі № 2а-2510/11/1270

за позовом Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «ГЕРМЕСІМПЕКС»

до Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська

про визнання дій протиправними, скасування рішення

про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «ГЕРМЕСІМПЕКС» звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська про визнання дій протиправними, скасування рішення.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 позовні вимоги задоволено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2011 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 залишено без змін.

Не погоджуючись з зазначеним рішеннями суду першої та апеляційної інстанції, відповідач оскаржив їх в касаційному порядку. В скарзі просить скасувати оскаржувані рішення, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Касаційна скарга вмотивована тим, що судами першої та апеляційної інстанцій при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 19.03.2011р. ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську прийнято рішення № 1064 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «ГЕРМЕСІМПЕКС», у зв'язку з подачею платником податкових декларацій з податку на додану вартість протягом періоду лютий 2010 року січень 2011 року з показниками, які свідчать про відсутність постачання/ придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту та має за останні 12 календарних місяців обсяги оподаткованих операцій 0, 00 грн.

Згідно з підпунктом «г» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/ придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту

Пунктом 184.2 цієї статті визначено, що анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті "а" пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах "б" - "и" пункту 184.1 цієї статті, - за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного органу державної податкової служби. Свідоцтво про реєстрацію платника податку вважається анульованим з дати анулювання реєстрації платника податку.

У справі, що переглядається, за наслідками дослідження поданих позивачем до контролюючого органу податкових декларації з ПДВ за останні 12 місяців (що передували даті прийняття оскаржуваного рішення) суди встановили, що позивач декларував обсяги постачання та податкові зобов'язання з ПДВ.

Згідно довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів) , станом на 02.03.2011р. позивач не має заборгованості перед бюджетом.

Таким чином, саме за вищевказаних обставин справи, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли правильного висновку, з яким погоджується колегія суддів касаційної інстанції, щодо обґрунтованості заявлених позивачем вимог.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.

Враховуючи вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2011 у справі № 2а-2510/11/1270 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 2201, 221, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

 Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська відхилити.

 Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2011 у справі № 2а-2510/11/1270 залишити без змін.

 Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий М.О. Федоров

Судді С.Е. Острович О.І. Степашко

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
22.05.2014
ПІБ судді:
Острович С.Е.
Реєстраційний № рішення
2а-2510/11/1270
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Вищий адміністративний суд залишив без задоволення касаційну скаргу податкової інспекції, а рішення судів попередніх інстанцій – без змін.
Подальше оскарження
Рішення Вищого адміністративного суду в Верховному Суді не переглядалось.
Замовити персональну презентацію