Ухвала Вищого адміністративного суду України від 21.10.2014 у справі № 2а-2275/12/2670

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 жовтня 2014 року м. Київ К/9991/42438/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Рибченка А.О.

суддів: Голубєвої Г.К. Карася О.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби

на постанову Київського апеляційного адміністративного суду

від 14 червня 2012 року

у справі № 2а-2275/12/2670

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Music Trade»

до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби

про визнання протиправними дій та зобов'язання надати податкову консультацію, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Music Trade» (далі - ТОВ «Music Trade»; позивач) звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби (далі - ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС; відповідач), в якому просило визнати протиправними дії відповідача з ненадання податкової консультації на запит позивача, а також зобов'язати ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС надати ТОВ «Music Trade» податкову консультацію на запит від 04 листопада 2011 року.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 березня 2012 року в задоволенні позову відмовлено повністю.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що Податковий кодекс України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - ПК України) не містить вимог щодо змісту податкової консультації, її вичерпності, повноти, чіткості викладення правової позиції.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивач оскаржив її в апеляційному порядку.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2012 року апеляційну скаргу ТОВ «Music Trade» задоволено частково. Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 березня 2012 року скасовано. Адміністративний позов задоволено частково. Визнано недійсною податкову консультацію ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС, викладену в листі № 23971/10/31-031 від 09 грудня 2011 року. Зобов'язано ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС надати нову податкову консультацію на запит ТОВ «Music Trade» від 04 листопада 2011 року з урахуванням висновків суду. В задоволенні іншої частини позовних вимог ТОВ «Music Trade» відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням у справі, відповідач оскаржив його в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.

В поданій касаційній скарзі, з посиланням на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, ставиться питання про скасування постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2012 року та залишення в силі постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 березня 2012 року.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційну скаргу слід відхилити, виходячи з таких підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач 04 листопада 2011 року звернувся до податкового органу з проханням надати податкову консультацію стосовно того, чи має право товариство сплачувати земельний податок за земельну ділянку під будинком та прибудинковою територією за адресою: м. Київ, вул. Стрийська, буд. 3, пропорційно до належного йому на праві власності приміщення. У разі якщо має, ТОВ «Music Trade» просило пояснити, яким чином воно повинно відображати часткову сплату земельного податку в податковій декларації з плати за землю на 2012 рік.

Листом № 23971/10/31-031 від 09 грудня 2011 року відповідачем надано відповідь на зазначене звернення позивача, в якому наведено норми ПК України, що встановлюють загальний порядок сплати земельного податку.

Відповідно до пунктів 52.1, 52.2 статті 52 ПК України за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

В наведеному випадку суд апеляційної інстанції, надаючи правову оцінку спірній податковій консультації, дійшов обґрунтованого висновку про те, що вона містить лише перелік норм ПК України, які встановлюють загальний порядок сплати земельного податку (без урахування особливостей землекористування ТОВ «Music Trade») та не містить рекомендацій щодо їх практичного застосування у ситуації, що склалась у позивача.

За наведених обставин та з урахуванням вимог пункту 53.3 статті 53 ПК України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2012 року такою, що прийнята з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому суд касаційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до її зміни чи скасування.

Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби відхилити, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 14 червня 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав і в порядку, встановленими главою 3 розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: Рибченко А.О.

Судді: Голубєва Г.К., Карась О.В.

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
20.10.2014
ПІБ судді:
Рибченко А.О.
Реєстраційний № рішення
2а-2275/12/2670
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Касаційну скаргу контролюючого органу відхилено, постанову суду апеляційної інстанції, прийняту на користь платника податків, залишено без змін.
Подальше оскарження
Оскарження рішення Вищого адміністративного суду України по даній справі у Верховному Суді України не здійснювалося.
Замовити персональну презентацію