Ухвала Вищого адміністративного суду України від 19.06.2014 у справі № 2а-6566/11/2070
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2014 року м. Київ К/9991/67724/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Федорова М.О.

суддів: Островича С.Е. Степашка О.І.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова

на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2011

та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2011

у справі № 2а-6566/11/2070

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНІПРО-УКРАЇНА"

до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Державного реєстратора виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області

про визнання дій незаконними та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

Товариства з обмеженою відповідальністю "ДНІПРО-УКРАЇНА" звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова, Державного реєстратора виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області про визнання дій незаконними та скасування рішення.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2011, яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2011 позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з зазначеним рішеннями суду першої та апеляційної інстанції, відповідач оскаржив їх в касаційному порядку. В скарзі просить скасувати оскаржувані рішення, ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Касаційна скарга вмотивована тим, що судами першої та апеляційної інстанцій при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 24.05.2011 року на адресу позивача надійшло рішення ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова № 223 від 10.05.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Підставою для прийняття спірного рішення, слугувало посилання податкового органу на положення абз."ж" п. 184.1. ст. 184 ПК України, а саме наявність в Єдиному державного реєстру запису №14801440007029818 від 05.05.2011 року щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу.

За змістом підпункту «ж» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо в ЄДР наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Правила внесення державним реєстратором змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, визначені приписами статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-IV.

Так, відповідно до абзацу другого частини дванадцятої статті 19 Закону № 755-IV у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

Згідно з абзацом другим частини чотирнадцятої статті 19 цього Закону якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до ЄДР запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Як убачається з матеріалів справи, анулювання реєстрації Товариства як платника ПДВ на підставі підпункту «ж» пункту 184.1 статті 184 ПК було зумовлено наявністю відповідного запису в ЄДР про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Колегія суддів зазначає, що доказів отримання ТОВ "ДНІПРО-УКРАЇНА" повідомлення, або повернення на адресу реєстратора рекомендованого листа в матеріалах справи немає.

Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій щодо порушення Державним реєстратором порядку та строків направлення повідомлень та вчинення відповідних дій передбачених ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" , та як наслідок протиправність прийняття спірного запису щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу ТОВ "ДНІПРО-УКРАЇНА".

Зважаючи на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що оскільки спірний запис Державного реєстратора щодо відсутності підтвердження відомостей про юридичну особу є протиправним, то підстави для прийняття ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова рішення анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідно до положень абз. "ж" п. 184.1 ст.184 ПК України відсутні.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують, підстави для призначення справи до розгляду в судовому засіданні відсутні.

Враховуючи вищевикладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2011 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2011 у справі № 2а-6566/11/2070 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 2201, 221, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова відхилити.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.06.2011 та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2011 у справі № 2а-6566/11/2070 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий М.О. Федоров

Судді С.Е. Острович, О.І. Степашко

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
19.06.2014
ПІБ судді:
Федоров М.О.
Реєстраційний № рішення
2а-6566/11/2070
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Касаційну скаргу контролюючого органу відхилено, рішення першої та апеляційної інстанцій залишено без змін.
Подальше оскарження
Рішення суду касаційної інстанції у даній справі у Верховному Суді України не переглядалось.
Замовити персональну презентацію