Ухвала Вищого адміністративного суду України від 17.02.2014 у справі № 826/6517/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2014 року м. Київ

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого Кошіля В.В.

Суддів Борисенко І.В. Моторного О.А.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2013

та ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.08.2013

у справі № 826/6517/13-а

за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби, правонаступником якої є Державна податкова інспекція у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві, звернулася до суду з позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 податкової заборгованості в розмірі 3 544,83 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06.08.2013, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2013, закрито провадження у справі.

В касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судами норм процесуального права.

Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Приймаючи рішення про закриття провадження у справі суди встановили, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, при цьому доказів наявності правонаступників у відведений судом строк позивачем не надано.

Відповідно до п. 99.1 ст. 99 Податкового кодексу України грошові зобов'язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття. Претензії спадкоємцям пред'являються контролюючими органами в порядку, встановленому цивільним законодавством України для пред'явлення претензій кредиторами спадкодавця. Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов'язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов'язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.

Таким чином, за наявності підстав для закриття провадження у справі передбачених п. 5 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства, суд не вправі вирішувати справу по суті та зобов'язаний провадження у справі закрити.

Зважаючи на викладене, відсутність порушень норм процесуального права, висновок судів попередніх інстанцій про закриття провадження в справі є вірним, а касаційна скарга позивача - необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві відхилити.

Ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 12.11.2013 та ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.08.2013 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Головуючий В.В. Кошіль

Судді І.В. Борисенко О.А. Моторний

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
16.02.2014
ПІБ судді:
Кошіль В.В.
Реєстраційний № рішення
826/6517/13-а
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Суд касаційної інстанції відхилив касаційну скаргу контролюючого органу, а ухвали судів першої інстанції та апеляційної інстанції залишив без змін.  
Подальше оскарження
Ухвала суду касаційної інстанції не оскаржувалася. 
Замовити персональну презентацію