Ухвала Вищого адміністративного суду України від 14.07.2015 у справі № 823/2869/14

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И 

14 липня 2015 року м. Київ К/800/18811/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого: Маринчак Н.Є.

Суддів: Вербицької О.В., Цвіркуна Ю.І.

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Приватного підприємства «Смарагд-Л»

на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2014 року

на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2014 року

у справі № 823/2869/14

за позовом Державної податкової інспекції у м.Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області (надалі - ДПІ у м.Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області)

до Приватного підприємства «Смарагд-Л» (надалі - ПП «Смарагд-Л»)

про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2014 року позивач звернувся до суду з позовом в якому поставлено питання про припинення юридичної особи ПП «Смарагд-Л».

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 10.10.2014р., залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2014р., позовні вимоги задоволено.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з висновками якого погодилась колегія апеляційного суду, виходив з того, що відповідачем не подавалось до відповідного податкового органу податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року.

Не погодившись з рішеннями судів попередніх інстанцій, вказуючи на порушення норм процесуального права та неправильне застосування судами норм матеріального права, відповідач звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій ставить питання про скасування оскаржуваних судових рішень та просить ухвалити нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, ПП «Смарагд-Л» зареєстроване як юридична особа - 16.08.1999р. та взято на облік як платник податків - 19.08.1999р.

Відповідно до довідок ДПІ у м.Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області: №23151/23-01-15-0121/29 від 21.07.2014р. остання звітність подана відповідачем до ДПІ у м.Черкасах 09.08.2012р. (а.с.7); №25308/23-01-15-01/12 від 01.08.2014р. станом на 17.07.2014р. у платника податків ПП «Смарагд-Л» заборгованість перед бюджетом відсутня (а.с.8).

Згідно п.67.2 ст.67 ПК України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Пунктом 11.30 порядок обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р. визначено, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі: неподання протягом одного року до контролюючих органів податкових декларацій, документів податкової звітності; якщо установчі документи суперечать чинному законодавству; провадження діяльності, яка суперечить установчим документам та законодавству; наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням; наявності у контролюючого органу передбачених законами України інших підстав для постановлення судового рішення щодо припинення (ліквідації) чи скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання, то керівник контролюючого органу приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, відміни державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Як вбачається з п.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

До матеріалів касаційної скарги та до матеріалів справи відповідачем долучена копія податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2013р. та фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2013р., яка подана до податкового органу 08.10.2014р. Однак, як вірно зазначив суд апеляційної інстанції, зазначене не спростовує доводи контролюючого органу, щодо неподання відповідачем протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Крім того, відповідач подав декларації за 2013 рік після того, як ДПІ у м.Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області звернулась з даної позовною заявою до суду.

Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.

За таких обставин, судами першої та апеляційної інстанцій, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки судів про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Приватного підприємства «Смарагд-Л» - залишити без задоволення.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2014 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.    

Головуючий:___________________  Н.Є. Маринчак         

Судді:___________________  О.В. Вербицька___________________  Ю.І. Цвіркун

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
14.07.2015
ПІБ судді:
Маринчак Н.Є.
Реєстраційний № рішення
823/2869/14
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Касаційну скаргу платника податків відхилено, рішення першої та апеляційної інстанції залишено без змін.
Подальше оскарження
Оскарження рішення Вищого адміністративного суду України по даній справі у Верховному Суді України не здійснювалося.
Замовити персональну презентацію