Ухвала Вищого адміністративного суду України від 03.07.2014 у справі № 813/4412/13-а

Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

03 липня 2014 року м. Київ К/800/34664/14

Суддя Вищого адміністративного суду України

Юрченко В.П.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області

на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 23 липня 2013 року

та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 червня 2014 року

у адміністративній справі № 813/4412/13-а

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби  

про визнання дій протиправними та скасування податкової вимоги, -

встановив:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби  про визнання дій протиправними та скасування податкової вимоги №58 від 05 лютого 2013 року.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 23 липня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 червня 2014 року, позов задоволено повністю.

Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби щодо нарахування суб'єкту господарської діяльності - фізичній особі ОСОБА_1 пені в сумі 5684 грн. 10 коп. та дії  щодо внесення в картку особового рахунку суб'єкта господарської діяльності суми нарахованої пені в розмірі 5684 грн. 10 коп.

Визнано протиправним та скасовано, надіслану Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби податкову вимогу від 5 лютого 2013 року за №58.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь суб'єкта господарської діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 114 грн. 70 коп. судового збору.

Вважаючи, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Ознайомившись із доводами відповідача, які зазначені в касаційній скарзі щодо незаконності рішень судів попередніх інстанцій слід зазначити наступне.

Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Враховуючи наведену норму, касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального чи процесуального права.

Керуючись пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 23 липня 2013 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 червня 2014 року у адміністративній справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби  про визнання дій протиправними та скасування податкової вимоги.

Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом із доданими до скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого адміністративного суду України В.П. Юрченко

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
02.07.2014
ПІБ судді:
Юрченко В.П.
Реєстраційний № рішення
813/4412/13-а
Інстанція
Касаційна
Резолютивна частина
Касаційна скарга контролюючого органу визнана судом необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликали необхідності перевірки матеріалів справи.
Подальше оскарження
Рішення не переглядалося Верховним Судом України.
Замовити персональну презентацію