Ухвала Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2012 у справі № 2а-8786/11/17/0170

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-8786/11/17/0170 14.02.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кукти М.В.,

суддів Ілюхіної Г.П. , Єланської О.Е.

секретар судового засідання Фокіна Ю.В.

за участю сторін:

представника позивача, Публічного акціонерного товариства "Кірова"- ОСОБА_2, довіреність № б/н від 18.07.11

розглянувши апеляційні скарги Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим

на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Папуша О.В. )

від 07.11.11

по справі № 2а-8786/11/17/0170

за позовом Публічного акціонерного товариства "Кірова" (вул. Шкільна, 2,с. Кормове, Первомайський район, Автономна Республіка Крим,96300)

до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим (вул. Північна 2,Красноперекопськ,Автономна Республіка Крим,96000)

про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 07.11.2011 року позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Кірова" до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій, задоволено.

Визнано протиправною відмову Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим, викладену в листі від 06.07.2011 р. № 6905/10-0, у списанні Публічному акціонерному товариству "Кірова" безнадійного податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб розміром 87679, 89 грн., що рахується за ним станом на 01.07.2011 року, а також нараховані на вказану суму штрафні санкції та пеню, у зв'язку із виникненням податкового боргу з вказаного виду податку внаслідок обставин непереробної сили (форс-мажорні обставини.).

Зобов'язано Красноперекопську об'єднану державну податкову інспекцію АР Крим списати з Публічного акціонерного товариства "Кірова", безнадійний податковий борг по податку з доходів фізичних осіб розміром 87679, 89 грн., що рахується за ним станом на 01.07.2011 року, а також на раховані на вказану суму штрафні санкції та пеню.

Стягнуто з Державного бюджету України, на користь Публічного акціонерного товариства "Кірова", в рахунок відшкодування понесених витрат зі сплати судового збору 3, 40 грн.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 07.11.2011 року та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Також разом з апеляційною скаргою, заявник апеляційної скарги подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, але з матеріалів справи вбачається що строк не є пропущеним.

За розпорядженням керівництва Севастопольського апеляційного адміністративного суду, суддю Дугаренко О.В. у зв'язку з поважними причинами, було замінено на суддю Ілюхіну Г.П.

У судовому засіданні представник позивача проти задоволення апеляційної скарги заперечував посилаючись на те, що постанова суду першої інстанції винесена з додержанням вимог діючого законодавства.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи, повідомлявся належним чином та своєчасно, про причину неявки не повідомив.

Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального права.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування Окружним адміністративним судом АР Крим норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Апеляційним розглядом встановлено, що назва позивача перейменована з Відкритого акціонерного товариства "Кірова" на Публічне акціонерне товариство "Кірова" на підставі статуту, затвердженого загальними зборами акціонерів, протокол від 08.04.2011 року.

ПАТ "Кірова" зареєстровано як юридична особа рішенням Первомайської районної державної адміністрації від 28.02.1997 року. Основними видами його діяльності є вирощування зернових та технічних культур, овочівництво, декоративне садівництво та вирощування продукції розсадників, вирощування фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв і прянощів, розведення великої рогатої худоби.

Також позивач є платником податку на доходи фізичних осіб.

Позивач звернувся до відповідача з заявою від 01.07.2011 року, № 01/07, в якій просив списати безнадійний податковий борг по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 87679, 89 грн., який рахується за ПАТ "Кірова" станом на 01.06.2011 року, а також нараховані на дану суму штрафні санкції та пеню, у зв'язку з виникненням податкового боргу з вказаного виду податку у 2010 році внаслідок обставин непереборної сили.

Відповідач листом від 06.07.2011 року, № 6905/10/24-0 пояснив, що списання безнадійного боргу по податку з доходів фізичних осіб, що виникли в наслідок форс - мажорних обставин, не передбачено.

Висновком про форс - мажорні обставини Торгово - промислової палати України від 11.04.2011 року, № 842/05-4, підтвердила, що несприятливі погодні умови з 21.06.2010 року по 19.07.2010 року, що викликали пошкодження сільськогосподарських культур на площах позивача станом на 20.07.2010 року є форс - мажорними обставинами.

Позивача внесено до Переліку сільськогосподарських товаровиробників агропромислового комплексу АРК, який був затверджений постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 18.05.2011 року, № 380-6/11.

Положеннями ст. 101 Податкового кодексу України, передбачене списання безнадійного податкового боргу, у тому числі пені та штрафних санкції, нараховані на такий податковий борг.

Положеннями ст. 101 Податкового кодексу України, зазначено, що під терміном "безнадійний" розуміється: податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Колегія суддів зазначає, що судом першої інстанції вірно зроблений висновок про те, що позивач дотримався вимог діючого законодавства та до заяви надав достатньо документів, що підтверджують обставини непереборної сили, що призвели до виникнення безнадійного податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб розміром 87679, 89 грн., що рахується позивачу станом на 01.06.2011 року та відсутні підстави для відмови податковим органом у списанні безнадійного податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб, що виник в наслідок форс - мажорних обставин.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права, і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, а тому постанова Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 07.11.2011 року підлягає залишенню без змін, апеляційна скарга Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим, задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.11.11 по справі № 2а-8786/11/17/0170 залишити без змін

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя М.В. Кукта

Судді Г.П.Ілюхіна О.Е.Єланська

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
13.02.2012
ПІБ судді:
Кукта М.В.
Реєстраційний № рішення
2а-8786/11/17/0170
Інстанція
Апеляційна
Резолютивна частина
Суд апеляційної інстанції залишив апеляційну скаргу контролюючого органу без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін. 
Подальше оскарження
Суд касаційної інстанції залишив касаційну скаргу контролюючого органу без задоволення, а постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції - без змін. 
Замовити персональну презентацію