Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.07.2017 у справі № 826/8914/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
міста КИЄВА 01051,
м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 липня 2017 року м. Київ № 826/8914/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г.,

ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовом ОСОБА_1

до Шевченківського управління поліції Головного Управління Національної поліції у м. Києві

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Шевченківського управління поліції Головного Управління Національної поліції у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем не виконано вимоги ст.106 КАС України, оскільки до позову не додано належного доказу документу про сплату судового збору.

Так, згідно квитанції №75570 від 12.07.2017 року в графі призначення зазначено "судовий збір за позовом ОСОБА_2.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частина 1 ст. 50 КАС України визначає, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду (п. 8 ч. 1 ст. 3 КАС України.

З вказаного слідує, що судовий збір має бути сплачений позивачем по справі (з зазначенням обов'язкових реквізитів юридичної та або фізичної особи - позивач), не виключаючи можливості сплати судового збору через представника позивача, відомості про що маються бути зазначені в документі про сплату судового збору, зокрема в призначені платежу.

Враховуючи те, що ОСОБА_2 не є позивачем по справі, суд дійшов до висновку про відсутність належного документу про сплату судового збору.

Додатково суд вважає за необхідне наголосити, що реквізити платіжного документу, зокрема, платник та призначення платежу, мають заповнюватися чітко, оскільки судом за наслідком вирішення по суті справи вирішується питання щодо розподілу судових витрат в порядку ст. 94 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

у х в а л и в:

1.Залишити позовну заяву без руху.

2.Встановити позивачу строк протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.Г. Вєкуа

comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
24.07.2017
ПІБ судді:
Вєкуа Н.Г.
Реєстраційний № рішення
826/8914/17
Інстанція
Перша
Ключові статті:
  • [>>>] 2
  • Резолютивна частина
    Позовну заяву залишено без руху. Позивачу був наданий час для усунення недоліків.
    Замовити персональну презентацію