Справа Нільсен проти Данії

НЕОФІЦІЙНИЙ ПЕРЕКЛАД

 

П'ЯТА СЕКЦІЯ

СПРАВА «НІЛЬСЕН ПРОТИ ДАНІЇ» (NIELSEN v. DENMARK)

(Заява № 44034/07)

РІШЕННЯ

СТРАСБУРГ

2 липня 2009 року

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ

02/10/2009

Рішення може підлягати редакційним виправленням.

У справі «Нільсен проти Данії»,

Європейський суд з прав людини (П'ята секція), засідаючи палатою, до складу якої увійшли:

Райт Марусте (Rait Maruste), Голова, Пір Лоренцен (Peer Lorenzen), Карел Юнгвірт (Karel Jungwiert), Ренат Йегер (Renate Jaeger), Марк Віллігер (Mark Villiger), Ізабель Берро-Лефевр (Isabelle Berro-Lefèvre), Мір'яна Лазарова Трайковська (Mirjana Lazarova Trajkovska), судді, та Клавдія Вестердієк (Claudia Westerdiek), Секретар секції,

Після обговорення у нарадчій кімнаті 9 червня 2009 року,

Виносить таке рішення, що було прийняте того дня:

ПРОЦЕДУРА

1. Справу порушено за заявою (№ 44034/07) проти Королівства Данії підданим держави, паном Рольфом Нільсеном (Rolf Nielsen) (далі – заявник), 12 вересня 2007 року відповідно до статті 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція).

2. У суді заявника представляв адвокат, пан К. Л. Немет (K.L. Németh), який практикує у Копенгагені. Уряд Данії (далі – Уряд) представляла його Уповноважена, пані Ніна Хольст-Крістенсен (Nina Holst-Christensen) з Міністерства юстиції.

3. 28 березня 2008 року Голова П'ятої секції прийняв рішення повідомити Уряд про заяву. Також було постановлено винести рішення щодо прийнятності та суті заяви (§ 3 стаття 29).

ФАКТИ

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

4. Заявник народився у 1955 році та проживає на острові Самсьо.

5. На початку 1990-х років у Данії з'явилося нове поняття, «позбавлення податкових активів» (selskabstømmersager). Воно здебільшого стосувалося кримінальної діяльності, а саме – обтяжених шахрайських дій, вчинених особами шляхом придбання та продажу численних недіючих платоспроможних приватних акціонерних компаній впродовж короткого проміжку часу, які заради власної вигоди позбавляли компанії активів, у тому числі – вкладів, виділених для сплати податку на прибуток підприємств. Задіяні у правопорушенні особи знаходилися в тісному зв'язку та співпрацювали, чинячи кримінальні правопорушення зі значними грошовими сумами. За даними опитування, проведеного митними та податковими органами, приблизно тисяча шістсот компаній, загальна сума податкового боргу яких перевищує два мільярди датських крон (DKK), впродовж періоду з 1980 по 1994 рік постраждали від такої діяльності. Окрім кримінальних справ, такі операції призвели до появи великої кількості справ щодо компенсації шкоди стосовно відповідальності банків продавців та покупця за втрати, що були понесені компаніями внаслідок позбавлення коштів у зв'язку з продажом. Після низки поправок до законодавства, влітку 1993 року торгівля недіючими платоспроможними компаніями припинилася.

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
02.10.2009
ПІБ судді:
Марусте Р.
Реєстраційний № рішення
44034/07
Резолютивна частина
Суд постановив, що порушення § 1 Статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод стосовно тривалості розгляду провадження у Високому суді присутнє
Подальше оскарження
Рішення Європейського суду з прав людини не оскаржується.
Замовити персональну презентацію