Справа Ей., Бі., Сі. та Ді проти Сполученого королівства

НЕОФІЦІЙНИЙ ПЕРЕКЛАД

 

Заява № 8531/79

Ей., Бі., Сі. та Ді проти Сполученого королівства

Рішення від 10 березня 1981 року про прийнятність заяви

Стаття 6, пункт 1 Конвенції: поправка до законодавства, яка стосується прав цивільного характеру заявника, не може розглядатися як визначення цих прав.

Стаття 13 Конвенції: це положення не відноситься до законодавства і не гарантує засобу, за допомогою якого законодавство може перевірятися на предмет відповідності положенням Конвенції.

Стаття 14 Конвенції в поєднанні зі статтею 1 Першого протоколу: положення, метою якого є запобігання ухиленню від сплати податків, переслідує об'єктивну і розумну мету, навіть якщо, беручи до уваги вимоги чіткого формулювання понять в цій області, інші форми ухилення від сплати податків залишаються можливими. Ретроактивність цього положення відповідає поставленій меті, якщо це необхідно для повного її досягнення.

Стаття 1, пункт 2 Першого протоколу: законодавча міра призначена для запобігання ухиленню від сплати податків служить «для забезпечення сплати податків». Досліджується, чи може ця міра обґрунтовано вважатися необхідною і чи вона відповідає своїй меті.

Факти

Факти, представлені заявниками, підсумовані нижче:

Спільна заява подана Ей., який народився в 1914 р., Бі, який народився в 1930 р., Сі, який народився в 1930 та Ді, який народився в 1940 р. Усі чотири заявники є британськими підданими, які практикують в якості солісіторів у партнерстві в Лондоні. Суть їх скарг ідентична.

Протягом березня 1977 року, кожен із заявників окремо встановив партнерські відносини з двома компаніями та фізичною особою, які здійснювали операції з товарними ф'ючерсами (товарне партнерство). Метою такого партнерства було отримання торговельних збитків задля отримання податкової вигоди. Таким чином, збитки мали бути використані для отримання податкової вигоди на противагу прибуткам або доходам, отриманим від інших підприємств, в тому числі отриманих доходів заявників від їх діяльності в якості солісіторів.

Відповідна податкова пільга була застосована згідно з положеннями статті 168 Закону «Про корпоративний податок» 1970 року і кожне товарне партнерство понесло збитки у звітному році, який закінчувався 5 квітня 1977 р. У серпні 1977 року заявники звернулися до Управління податкових зборів (Державної податкової служби Сполученого Королівства) з проханням зарахувати вказані збитки в рахунок податку, який мав бути сплачений на їх доходи, отримані в результаті ведення практики в якості солісіторів того року. Розмір заявлених збитків коливався від 122,491 фунтів у випадку Ей. до 85,697 фунтів у випадку Ді.

Канцлер казначейства (міністр фінансів Сполученого королівства) зробив загальну заяву в своїй доповіді по бюджету:

«Насамкінець, декілька слів про ухилення від сплати податків. Воно нещодавно почало проявлятись у розробці послідовної системи штучних схем - як тільки одну виявлено, відразу ж з'являється наступна, що супроводжується високим рівнем секретності з метою ввести в оману. Прийшов час не тільки зупинити використання схем про які ми знаємо, але й гарантувати, що подібні схеми не будуть розроблятись в майбутньому.

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
00.00.0000
Реєстраційний № рішення
8531/79
Резолютивна частина
Європейська комісія з прав людини проголосила заяву не прийнятою. 
Подальше оскарження
Рішення Європейської комісії з прав людини не оскаржується.
Замовити персональну презентацію