Справа Бйарні Арманнссон проти Ісландії

НЕОФІЦІЙНИЙ ПЕРЕКЛАД

ДРУГА СЕКЦІЯ

СПРАВА «БЙАРНІ АРМАННССОН ПРОТИ ІСЛАНДІЇ»

(Заява № 72098/14)

РІШЕННЯ

СТРАСБУРГ

16 квітня 2019 року

Це рішення є остаточним, проте може підлягати редакційним правкам.

У справі «Бйарні Арманнссон проти Ісландії»,

Європейський суд з прав людини (Друга секція), засідаючи Комітетом, до якого увійшли:

Джулія Лафранк, Голова,
Стефані Муру-Вікстрьом,
Арнфінн Бордсен, судді,
та Хасан Бакірджі, заступник секретаря секції,

Після обговорення в нарадчій кімнаті 19 березня 2019 року,

Виносить наступне рішення того ж дня:

ПРОЦЕДУРА

1. Справу було порушено за заявою (№ 72098/14), поданою на розгляд 11 листопада 2014 року Суду громадянином Ісландії, паном Бйарні Арманнссоном (Bjarni Ármannsson – далі – Заявник), проти Республіки Ісландія за статтею 34 Конвенції «Про захист прав людини та основоположних свобод» (далі – «Конвенція»).

2. Заявника представляв пан Стефан Гейр Торіссон (Stefán Geir Þórisson), юрист, який веде практику в Рейк'явіку. Уряд Ісландії (далі – «Уряд») був представлений його уповноваженим, паном Ейнаром Карлом Халлварссоном (Einar Karl Hallvarðsson), Генеральним прокурором штату.

3. 13 липня 2017 року про заяву було повідомлено Урядові.

ФАКТИ

I. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

4. Заявник народився 1968 року та проживає в Фредеріксборзі, Данії. Заявник був генеральним директором одного з найбільших банків Ісландії, «Глітнір» (Glitnir), з вересня 1997 року до кінця квітня 2007 року.

A. Податкові провадження

5. 30 липня 2009 року Управління податкових розслідувань (Skattrannsóknarstjóri ríkisins) ініціювало перевірку податкових декларацій Заявника. Причина, з якої Управління розпочало розслідування, полягала в перевірці, чи Заявник задекларував доходи від продажу акцій, отриманих після свого звільнення з посади генерального директора «Глітнір». 17 серпня та 2 жовтня 2009 року Управління податкових розслідувань провело допит Заявнику. Результатом розслідування став звіт від 5 жовтня 2010 року.

6. Листом від 6 жовтня 2010 року Управління повідомило Заявнику про свої висновки та про те, що справу було передано Управлінню внутрішніх доходів (Ríkisskattstjóri) для можливого перерахунку його податків. В листі також повідомлялося Заявнику про майбутнє рішення Управління щодо можливого кримінального провадження, перераховувалися можливі шляхи завершення кримінального провадження у справі і встановлювалися 30 днів для надання Заявником коментарів.

7. Електронним листом від 11 листопада 2010 року Управління податкових розслідувань заявило, що рішення про можливе кримінальне провадження буде відкладено до видачі Управлінням внутрішніх доходів листа з повідомленням (boðunarbréf) про перерахунок податків Заявника.

8. Листом від 2 травня 2011 року Управління внутрішніх доходів повідомило Заявнику, що його податки за 2007-2009 податкові роки були перераховані. Заявник заперечував проти перерахунку.

9. 16 січня 2012 року, з огляду на заперечення Заявника, Управління внутрішніх доходів надіслало Заявнику змінений лист з повідомленням (boðunarbréf), в якому зазначалося, що його податки за 2007-2009 податкові роки були перераховані. Управління відмінило попереднє перерахування податків, пов'язаних з доходом від продажу акцій, отриманих після звільнення Заявника з посади генерального директора «Глітнір».

10. На підставі звіту, виданого Управлінням податкових розслідувань, та з урахуванням заперечень Заявника, Управління внутрішніх доходів, постановою від 15 травня 2012 року, встановило, що Заявник не задекларував значні доходи від капіталу, отримані з 2006 по 2008 рік. Таким чином, воно переглянуло в сторону збільшення суму, задекларовану як капітал у податкових деклараціях за 2007-2009 роки, і, відповідно, перерахувало його податки та встановило 25% податкових донарахувань. Заявник сплатив заборговані податки та встановлені податкові донарахування.

11. Заявник не оскаржив це рішення в Державній раді внутрішніх доходів, яке, таким чином, набуло законної сили через 3 місяці, у серпні 2012 року, після завершення строку для оскарження.

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
comments powered by HyperComments
close icon
Інформація про документ

Дата ухвалення
16.04.2019
Замовити персональну презентацію