Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду з проханням про скасування податкового повідомлення-рішення, за яким контролюючим органом були донараховані грошові зобов’язання на підставі акта про неможливість проведення зустрічних звірок контрагентів платника, на основі яких контролюючий орган дійшов висновку щодо нікчемності правочинів між платником і контрагентами. Постановою окружного адміністративного суду, яка залишена без змін ухвалою апеляційним адміністративним судом, позовні вимоги платника були задоволені. Контролюючий орган звернувся до суду касаційної інстанції.

 Правова позиція 

ПК України передбачає наступні підстави для формування податкового кредиту: наявність у платника податку - покупця належно оформлених податкових накладних, фактична сплата грошових коштів контрагентам в сумі, визначеній в податкових накладних, а також фактичне виконання господарських операцій, за наслідками яких у платника податку на додану вартість виникає право на податковий кредит.

Акти про неможливість проведення зустрічних звірок контрагентів платника податку не є джерелом отримання податкової інформації, яка згідно положень ст. 83 Податкового кодексу України визначена в якості підстави для висновків посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок. Сама по собі неможливість реалізації контролюючими органами визначеної законодавством компетенції щодо проведення зустрічних звірок контрагентів платника податку не може вважатись доказом вчинення порушень податкового законодавства

не задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію