Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду з позовом про про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, що було винесене контролюючим органом за перевищення гранично встановлених термінів подання декларації, що виникло внаслідок обставин непереборної сили (антитерористична операція в Луганській та Донецькій областях). Судом першої інстанції винесено рішення на користь платника.

 Правова позиція 

Неможливість визначити дату закінчення триваючої непереборної сили, не є підставою для відмови у продовженні граничних строків для подання податкової декларації.

не задоволено

 Фабула справи  Платник податків звернувся з позовом до контролюючого органу про скасування податкового повідомлення-рішення, яке було надіслано платнику податків у зв'язку з порушенням гранично встановлених термінів подання податкової декларації. Неподання вчасно податкової декларації платник податків мотивував наявністю обставин непереборної сили (АТО), факт настання яких підтверджено сертіфікатом Торгово-промислової палати України, вказуючи, що дату закінчення обставин непереборної сили у вигляді АТО наразі встановити неможливо.

 Правова позиція 

Граничні строки для подання податкової декларації повинні бути продовжені контролюючим органом за письмовим запитом платника податків за наявності підстав, передбачених п. 102.6 ст. 102 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких підстав можна віднести обставини непереборної сили, підтверджені документально. 

Антитерористична операція визнається обставиною непереборної сили. 

Дата, вказана в сертифікаті ТПП, є датою видачі такого сертифікату і не вказує, на те, що дія обставин непереборної сили припинилася для платника на момент видання акту. Дату закінчення терміну обставин непереборної сили встановити неможливо, вони тривають на момент видачі сертифікату Торгово-промислової палати. 

задоволено
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію