Податкова судова практика

 Фабула справи  Платник податків звернувся до суду у зв’язку із оскарженням податкових повідомлень-рішень контролюючого органу про зменшення розміру від’ємного значення суми ПДВ, про зменшення бюджетного відшкодування з ПДВ та донарахування штрафних фінансових санкцій; рішення за результатами розгляду скарг платника, а також з вимогою стягнути суми бюджетного відшкодування ПДВ. Прийняті такі повідомлення-рішення на підставі висновку про неправомірність застосування платником нульової ставки ПДВ. Перша, апеляційна та касаційна інстанції частково задовольнили вимоги платника, скасувавши податкові повідомлення-рішення та рішення за результатами розгляду скарги. Таким чином, контролюючий орган звернувся до Верховного Суду України з проханням переглянути рішення касаційної інстанції.

 Правова позиція 

Верховний Суд України відповідно до нечинного на сьогодні Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» визначив, що поставка послуг у значені цього Закону, яка була здійснена на митній території України платником податку на додану вартість, оподатковується за ставкою 20 відсотків.

Так, у випадку, коли між платником податку на додану вартість та контрагентом - резидентом платника укладено цивільно-правову угоду, за умовами якої контрагент платника зобов’язався вчинити від свого імені, за рахунок та дорученням платника за плату правочин з проведення ремонту виробів, що є власністю третьої особи - замовника за цією угодою, з яким, виступаючи від свого імені, контрагент платника самостійно вчиняє зовнішньоекономічну угоду на виконання ремонту виробів, зобов’язаний передати вироби платнику для виконання ремонту та прийняти від нього це майно після виконання ремонту, і при цьому обов’язок здійснення декларування та митного оформлення товарів лежить на платнику ПДВ, тому в результаті платник повинен обрахувати та сплатити податкове зобов’язання з ПДВ за ставкою 20 відсотків.

задоволено частково
close icon
Інформація про документ
Замовити персональну презентацію